Světový unikát s nájemným za 1 euro ročně. Podmínkou je doložení skutečné chudobu a trvalého bydliště

Tento bytový komplex je skutečným světovým unikátem. Proč? Nájem stojí pouhých 0,88 EUR ročně (v přepočtu asi 22 Kč). Ano, čtete správně, nájemné je skutečně tak nízké. Projekt se nazývá „Fuggerei“ a jedná se o jeden z nejstarších bytových projektů na světě. Založil jej bankéř Jakob Fugger v roce 1521 a cílil především na nejchudší vrstvu lidí.

Levná cena si žádá tři podmínky

Aby měli obyvatelé právo na pobyt ve „Fuggerei“, musí splňovat 3 podmínky:

  • Žít v německém Augsburgu po dobu nejméně 2 let
  • Být katolíky
  • Být skutečně velmi chudými

Dříve platila ještě jedna podmínka, a sice obyvatelé se museli každý den modlit za Fuggerovu rodinu. Dnes bydlí ve 140 bytech umístěných ve více než 67 budovách kolem 150 lidí. Nájemné stojí pořád stejně jako za dob vzniku bytového komplexu, pouze se přepočetlo na nové měny, které postupem času vznikaly. Nyní je to euro.

Pozdní příchod stojí více než roční nájemné

Budova je zamčená od 22:00 do 5:00 hodin a dveře jsou pod dohledem týmu obyvatel. Pokud se tedy nájemníci vrátí později než ve 22:00 hodin, musí zaplatit 1 euro (asi 25 Kč), tedy více než je roční nájemné. Většina lidí se z toho důvodu pozdním příchodům vyhýbá.

Pokud nesplňujete podmínky pobytu, nesmutněte, „Fuggerei“ vítá i turisty. Nevíte-li, kam se vydat na výlet, toto místo si rozhodně zaslouží vaši návštěvu.

Co na tento nápad říkáte vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.