Plastové láhve předčasně nevyhazujte. Skvěle poslouží na vaší zahrádce

Skladovat si doma odpadky jistě není nic dobrého ani zdravého, ovšem je odpad a odpad. Například takové plastové láhve od vody nebo limonád vám ještě skvěle poslouží. Neunáhlete se proto a nevyhazujte je předčasně. Možná budete překvapeni, ale velikou službu zastanou na vaší zahrádce.

Dokonalý nástroj na zalévání

Přijde-li prázdná plastová láhev do šikovných rukou, získáte z ní účinný nástroj na zalévání rostlin. Chcete-li to provést, musíte na dně nádoby vytvořit několik malých otvorů. Dále umístěte připravenou láhev do poměrně hlubokého otvoru přímo vedle rostliny. Měla by být umístěna zhruba na úrovni kořenů.

Neporušte kořenový systém rostlin

Zároveň je důležité, aby lopatka při vytváření prohlubně ani samotná láhev nepoškodily kořenový systém rostliny. Zakopejte láhev s otvory tak, aby na povrchu bylo vidět pouze hrdlo. Naplňte láhev vodou. Ta se postupně se rozlije do země.

Pohodlný způsob zalévání

Zásobu vody je samozřejmě potřeba čas od času doplnit. Její množství zkontrolujte suchou větvičkou. Tento způsob zavlažování se stává čím dál tím více oblíbeným, protože je nejen velmi účinný, ale také pohodlný. Už se nemusíte nadále bát, že by vaše rostliny ohrožoval nedostatek vlhkosti a zároveň nemusíte neustále myslet na zalévání.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Gardeners.com