Význam prstenů na jednotlivých prstech. Vaše preference prozradí, jakou jste ženou

Která žena by neměla ráda šperky? Přitom volba těchto módních doplňků o nositelkách vypovídá víc, než byste na první pohled řekli. Stačí se podívat na prsten na ruce, přesněji řečeno na prst, na kterém je nasazen, a zjistit, s jakým typem ženy máte co do činění. Většinou totiž takové věci děláme naprosto intuitivně. Samozřejmě nelze brát v potaz snubní prsteny, jejichž nošení je dané tradicí.

Prsteníček

Pokud ale žena, která není vdaná či zasnoubená, ráda nosí prsteny na prsteníčku, naznačuje to, že taková nositelka je velká individualistka. Také to může znamenat, že se nikdy nevzdává svých cílů a vždy si jde tvrdě za svým. Ráda jedná samostatně a je nezávislá, spoléhá se raději na sebe než na ostatní.

Ukazováček

Na ukazováčku dřív nosili prsteny biskupové. Mělo to značit jejich vyšší společenské postavení. V současné době to ale může znamenat, že žena, která ho takto nosí, je půvabná, má odvahu a věří sama v sebe a ve své schopnosti. I nošení prstenů na palci mělo dřív jiný význam než teď. V minulých dobách byl tento prst vyhrazený pro talismany. Nyní na palci nosí prsteny ženy, které rády experimentují a nebojí se zkoušet nové věci.

Prostředníček

Je známo, že na prostředníčku se obvykle nenosí zásnubní prsteny. Podle odborníků je to nejviditelnější místo, na kterém lze prsten nosit. Proto se tímto místem snaží lidé upoutat pozornost svého okolí a ukázat se. Ženy, které si navlíkají prsteny na prostředníček, nedbají na názory ostatních a bývají velmi nekompromisní ve svých rozhodnutích.

Malíček

Na tomto prstu se v minulosti nosily šperky zděděné po předcích. Nyní se má za to, že volba tohoto prstu může být symbolem sexuální otevřenosti. Na druhou stranu, žena, která se rozhodne nosit prsten na malíčku, je silná osobnost s nohama pevně na zemi. Realitu hodnotí objektivně a nenechá se strhnout svými city a domněnkami.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Styl.interia.pl