Proč ve svých novoročních předsevzetích neustále selháváme? Opakujeme dokola stejné chyby

Nový rok je o nových začátcích a nadějích. Proto se spousta lidí rozhodne ve svých životech něco zásadního změnit, pojí se s tím novoroční předsevzetí, která slibují lepší život. Zatímco jsou však energie a motivace zpočátku vysoké, postupem času se nám nedaří držet krok a snahy ubývá. Ale proč? Zde je několik důvodů, proč máme problém dosáhnout našich novoročních přání.

Nereálné cíle

Jakýkoli cíl většinou krachne na tom, že je nereálný. Často si stanovujeme obtížné cíle, které jsou špatně dosažitelné a při prvním selhání se vzdáváme. Což nás pak nadále demotivuje a někdy kolem března už vyhlížíme opět konec roku, abychom mohli začít znovu. Je dobré rozdělit si některá přání na více částí nebo trochu ubrat ze svých požadavků na sebe. Chcete za rok zhubnout 50 kilo? Spokojte se raději s 10, budete úspěšnější a v menším stresu.

Nedostatek odpovědnosti

Přístup k plnění svých předsevzetí je zásadní. Obklopte se lidmi, kteří vás budou podporovat, najděte si zodpovědného partnera, který z vás nebude vysávat energii, postupujte krok po kroku, každý den nebo každý týden či měsíc vynaložte energii, abyste se zase o něco blíže dostali ke splnění svých cílů.

Žádné plánování

Plánování je alfou a omegou dosažení cílů. Rozložte si svou cestu za úspěchem na menší kousky, vezměte do ruky kalendář nebo diář a sepište si, kde chcete být za týden nebo za měsíc. A škrtejte si každý svůj malý úspěch, bude vás to motivovat a vy budete mít čím dál tím více energie na další postup.

Nízká sebedůvěra

Nedovolte, aby vaše předchozí selhání ovlivnila vaši budoucnost. Poučte se ze svých chyb a využijte je jako zbraně, abyste docílili toho, po čem toužíte. Určitá dávka sebekritiky neuškodí, ale nelitujte se a nepochybujte o sobě. Raději svou energii využijte na zlepšení současné verze sebe sama.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Indiatimes.com