Město zrušilo zákon o zákazu vlastnictví pitbulů. Do roka to způsobilo rekordní počet adopcí

Plemena psů mají různou pověst. Zejména pitbulové jsou nespravedlivě označováni za zvláště zlé psy, kteří jsou agresivní a nikdy nevíte, co vám mohou provést, i když je máte doma už od štěňátka. Ovšem mnoho majitelů pitbulů vám potvrdí, že jejich pověst není pravdivá. Chování pitbula závisí na člověku, který ho vychovává. Spousta domácích pitbulů se ukázala jako nejmilejší a nejvěrnější mazlíčci.

Pitbulové byli zakázáni

Pověst plemene způsobila, že byly pitbulové v některých oblastech přímo zakázáni. Město Denver ve státě Colorado dříve uzákonilo zákaz vlastnictví pitbula na 30 let. V roce 2020 byl následně při hlasování v den voleb zákon zrušen a vlastnictví pitbula bylo opět legální. A jak se ukázalo, velká část obyvatelstva na takový den čekala.

Nejvíce adoptované psí plemeno

Do roka od zrušení zákona o zákazu vlastnictví pitbulů se toto psí plemeno stalo nejvíce adoptovaným v Denveru. V loňském roce bylo osvojeno celkem na 100 pitbulů ze zvířecích útulků. Ze zcela nelegálního psího plemeno se rázem stala nejvíce adoptovaná rasa v útulcích, hned za čivavami, u kterých proběhlo na 115 adopcí.

První adopce proběhla pět dní po zrušení zákona

Pitbulové dokonce předběhli i tak populární plemena, jako jsou labradoři nebo zlatí retrívři či němečtí ovčáci. První adopce proběhla hned 5. ledna 2021, tedy jen 5 dní po ukončení zákona o zákazu vlastnictví pitbulů. Prvním byl pitbul jménem Gumdrop. Gumdrop byl nalezen na ulici a převezen k veterináři. Neměl čip, takže po pětidenním pobytu ve zvířecím útulku mohl být předán k adopci. Nová rodina jej přejmenovala na Odina a zvěčnila na rodinné fotografie, kde je vidět, jak je pes šťastný z nového milujícího domova.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Theanimalclub.net