Z obyčejné houbičky na nádobí vůně do skříně i první pomoc v ledničce

Taková jednoduchá věc, jako je houbička na nádobí, může být neuvěřitelně užitečnou nejen na mytí. Pro vaši lednici nebo i skříň může představovat skutečnou záchranu.

Nasaje pachy a vlhkost

Společné skladování různých typů výrobků znamená zvýšenou vlhkost a směs rozmanitých pachů, což může mít na svědomí, že některé potraviny v lednici budou nepoužitelné. V takovou chvíli přichází na pomoci obyčejná houbička na nádobí. Stačí ji suchou umístit do středu lednice a pozitivní výsledky přijdou téměř okamžitě. Houbička absorbuje přebytečnou vlhkost a současně zachová potraviny, jež snadno podléhají zkáze, déle čerstvé. Houbičku lze měnit jednou za týden nebo opláchnout octem a nechat opět uschnout.

Hodí se i do mrazáku

Sice v mrazáku není třeba odstraňovat pachy a zachraňovat potraviny, ale zmrazená houbička je vynikajícím prostředkem pro chlazení modřin nebo výronů. Měkkost a tvar poskytují příjemnou úlevu a spolehlivě pokryjí celou bolavou oblast. Navíc, co si budeme povídat, je mnohem příjemnější přiložit na otok jemnou houbičku než sáček zeleniny.

Vůně do skříně

Houbička na nádobí se může proměnit v nádhernou vůni do skříně. Jednoduše nakapejte pár kapek esenciálního oleje na suchou houbu a vložte ji do skříně mezi vrstvy oblečení. Výsledkem bude úžasné aroma, které vydrží několik týdnů a nezanechá po sobě žádné chemické stopy.

Obrázky: Pixabay