Zkrocení nepoddajných vlasů. Vyhněte se základním zlozvykům

Vlasy se zpravidla ničí při agresivní péči, jako je například příliš časté barvení, vysoušení, nadměrné používání vlasových přípravků a tak dále. V důsledku toho se vlasy lámou, jsou nepoddajné, elektrizují a prostě není za žádnou cenu možné je upravit ke spokojenosti. Abyste své vlasy ochránili a zabránili vzniku zplihlých pramenů, musíte o ně důkladně pečovat pomocí masek a balzámů, které jsou vybaveny všemi potřebnými vitamíny a minerály. Zde jsou důvody zničených vlasů, kterým byste se měli vyvarovat, chcete-li mít bohatou a zdravou kštici.

Pozor na horko

Příliš často vlasy vysoušíte fénem, používáte žehličku a kulmu.

Intenzivní vystavení slunci

Vlasy se stanou lámavými také z důvodu intenzivního vystavení ultrafialovému záření v letních měsících. Odborníci proto radí, abychom se v horku zaměřili na nošení klobouků.

Česání vlasů ihned po umytí

Málokterá žena ví, že česání ještě mokrých vlasů čerstvě po umytí, je špatným zvykem. Vlhké vlasy mají větší váhu a kořínky jsou tak oslabené. Tím pádem si můžete vyškubnout více vlasů a poškodit jejich strukturu.

Nadměrné používání vlasových přípravků

Neustálé používání chemie a zároveň nedostatek vyvážené stravy mohou způsobit, že vlasy budou zranitelnější a nebudou vás poslouchat.

Přes noc zůstává lak na vlasech

Nedoporučuje se nechávat na vlasech zbytky laku, gelu nebo tužidla. Stejně jako celé vaše tělo, i vlasy by si měly na noc odpočinout a především dýchat. Nedostatek kyslíku vede k jejich ztrátě.

Obrázky: Pexels