Za 2 500 Kč koupil zchátralý srub z roku 1830. Po čase vytvořil dům snů s rustikálním interiérem

Při procházce lesem můžete najít spoustu věcí. Tento muž, aniž by to ještě tušil, objevil své vysněné bydlení. Našel polorozpadlou chatrč, která byla postavena v roce 1830. Spousta lidí by jen prošla kolem bez sebevětšího zájmu, ale muž si uvědomil, že starý dům má svůj potenciál a mohl by mu dát druhou šanci k životu. A dobře udělal.

Rychle se pustil do práce

Matematik Richard Aiken se rozhodl dát druhou šanci k životu opuštěnému domu. Věděl, že pokud nezačne co nejdříve, dům za chvílí zchátrá úplně. Tak se rychle pustil do práce. V první řadě chtěl zachovat autentické detaily, které ještě nepodlehly zubu času. V pojetí nového majitele měl dům získat původní podobu.

Nejdříve zrenovoval zdi

Pečlivě spočítal všechny klády, které bylo možné použít, a označil je. Poté je všechny přemístil na svůj pozemek a začal stavět zdi. Shnilé části bylo nutné vyměnit za nové. Výsledek je prostě úžasný.

Pak přišel na řadu interiér

Vnitřku bude dominovat kamenný krb, který ještě není hotový, ale už teď je jisté, že bude hlavním prvkem domácnosti. Můžeme však obdivovat práci odvedenou na schodech. Jsou vyrobeny z kmene padlého stromu. Muž udělal na srubu skutečný kus práce a jeho odhodlání je odměněno neuvěřitelným výsledkem, který za kus dřiny rozhodně stojí. Přesvědčte se sami.

Úvodní obrázek: S vědomím Richard Aiken, Zdroj: Bridoz.com