Záchrana opuštěného štěněte měla nečekaný konec. Zachránce našel víc, než čekal

Chris Ouwerkerk je dobrovolníkem, řidičem záchranářů a terénní agent společnosti Michigan Humane Society. Den byl podobný jako každý jiný. Chris obdržel zprávu, že za popelnicemi je u starého gauče také štěně, které mrzne. Je zapotřebí je co nejdříve zachránit a dopravit na stanici. Malý pejsek byl vyhozen stejně jako onen gauč, naprosto bezcitně a krutě. Štěně se snažilo choulit mezi popelnicemi, aby mu nebyla taková zima.

Pejsek poslouchá na slovo

Když Chris viděl mrznoucího pejska, přemýšlel, jak jej odtamtud dostane. Tak na něj zavolal. Navzdory svému osudu pejsek nezanevřel na všechny lidi a ke Chrisovi ochotně přišel. Jakoby tušil, že nebezpečí je pryč nebo prostě jen věděl, že na tom místě u popelnic by už dlouho nepřežil. Když Chris pejska vytáhnul a chtěl s ním odejít k autu, všiml si, že mezi popelnicemi se skrývá ještě něco. A nebylo to malé štěně…

Překvapení pro zachránce

Když sáhl dovnitř, netušil přesně, co vytáhne. Chris viděl jen pohyb a kožíšek, netušil ale, co za zvíře se mezi popelnicemi může skrývat. Očekával, že to bude druhé štěně. Jaké bylo jeho překvapení, když zpoza popelnic vytáhnul malé koťátko! Štěně i kotě se k sobě tulily, aby si co nejvíce dodávali teplo. Chris neváhal a obě dvě zvířata vzal s sebou do svého centra.

Bylo o ně postaráno

Poté, co byla obě zvířata přijata do centra, byla naočkována. Už byla v teple a nic jim nechybělo. Štěně dostalo jméno Camarin a koťátko Thomas. Navzdory tomu, že už na sobě nebyli životně závislí, zůstali tito mazlíčci stále spolu. Jejich pouto se nepřetrhlo. Do dnešního dne se k sobě velmi rádi přitulí. Jejich nádherné přátelství vzniklo v dobách nouze, nicméně přetrvalo i do doby, když už se navzájem nepotřebovali. 

Úvodní obrázek: Se souhlasem Chris Ouwerkerk, Zdroj: Thedodo.com