Záhada rozluštěna. Čištění zubů před nebo po snídani

Přesto, že je ústní hygiena velice důležitá nejen pro zdraví našich zubů, ale celkově pro zdraví našeho organismu, málokdo ví, že příliš časté čištění zubů může poškodit zubní sklovinu. Existují také rozdíly v názorech, zda je správné čistit si zuby před nebo po snídani. Zde je odpověď od několika odborníků.

Ráno nebo večer

Vždy uděláte nejlépe, když si vyčistíte zuby ihned, jakmile vstanete, a večer před spaním. Ačkoli to málokdo dělá, odborníci se shodují, že je vždy lepší provést ústní hygienu ráno před snídaní.

Proč si čistit zuby před snídaní?

Když člověk spí, bakterie v jeho ústech se zdvojnásobí. Proto nám také ráno po probuzení páchne z úst. A pokud sníte snídani před čistěním zubů a zbavení se těchto bakterií, riskujete poškození. Pokud si však potřebujete vyčistit zuby po snídani, postupujte takto.

Pokud jste konzumovali kyselá jídla, jako je například káva nebo pomerančový džus, doporučujeme si zuby vyčistit alespoň 30 minut po snídani. Kdybyste si je totiž vyčistili ihned po konzumaci kyselých jídel, může to způsobit vzniku zubního kazu. Proto zubní lékaři doporučují čistit si zuby raději před snídaní.

Obrázky: Freepik