Záhada ztracených ponožek v pračce konečně vysvětlena. Letitý problém každého má racionální vysvětlení

Legendy praví, že pračky „žerou“ ponožky. Dobře, možná, že žádné takové legendy neexistují, ale to neznamená, že toto tvrzení není pravdivé. Známe to všichni. Vezmeme z koše na prádlo ponožky, kam je dovnitř vhazujeme v párech, ale co se nestane? Z pračky často vytáhneme ponožku, ke které nemáme druhou. Jak se něco takového může stát, kde je nějaké rozumné vysvětlení? Jedna žena však přišla na to, kam se mohou ponožky ztrácet.

Rozhodla se odhalit tajemství

Cathy Hinz se rozhodla odhalit tajemství pračky, která si zjevně libovala v požírání jejího spodního prádla. Když její manžel odšrouboval přední část pračky, oněměla. Bylo tam tolik ponožek, že se tam sotva vešly. Navíc našla spodní prádlo, kreditní kartu a pár korun.

Jak se něco takového může stát?

Jak se tam dostali? Na vině je poškozené těsnění oddělující buben od zbytku zařízení. Právě jedna z praček ve společné prádelně měla čas od času problémy. Ponožky a další věci se kvůli roztočení bubnu nasávaly do prostoru v těsnění a poté byly doslova vcucnuty do spodní oblasti pračky.

Jak zajistíte, aby pračka správně fungovala?

V první řadě nezapomeňte na pravidelné čištění pračky a jejích filtrů. Zkontrolujte také, zda nejsou poškozena těsnění. Navíc nepřekračujte povolenou kapacitu pračky a nevkládejte příliš mnoho oblečení násilím. Přetížený buben může poškodit spotřebič.

A ještě malý tip. Pokud perete drobné věci, vyplatí se použít prací sáčky. Poskytují velkou dávku bezpečí jakémukoli předmětu, který by se mohl snadno dostat do spodní části pračky.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sovkusom.ru