Zmrzlý prostředek na mytí nádobí: Ušetří spoustu práce i nervů při čistění připálené trouby

Čištění trouby je jedním z nejméně oblíbených domácích úkolů, jestli vůbec nějaké oblíbené jsou. Připálené zbytky jídla a mastnota efektivně ulpívají na roštu i stěnách trouby. Zvláště mytí roštu je extrémně bolestivé. Jak vyčistit gril z trouby bez nervů a drhnutí? Existuje snadný způsob s prostředkem na mytí nádobí.

Pozor na poškození

Násilné drhnutí může poškodit jednotlivé části trouby. Desky a mřížky jsou často z výroby potaženy speciálními barvami, které snižují lepení. Drhnutí houbou nebo ocelovou drátěnkou je může poškrábat a zhoršit jejich funkci. Proto je tento trik s tekutým prostředkem na nádobí neocenitelný.

Zmrzlý čisticí prostředek na nádobí

Stačí vzít silikonovou formu na led a nalít do ní trochu mycího prostředku. Poté vložte formu přes noc do mrazáku. Prostředek na mytí nádobí musí zmrznout, aby držel tvar krychle.

Jak použít zmrzlý prostředek na nádobí?

Když se dříve zmrazená tekutina začne pomalu rozpouštět, účinně odstraní tuk a zaschlé zbytky jídla, se kterými si běžná tekutina neporadí. To vše bez zbytečného drhnutí nebo používání houbiček či drátěných kartáčů. Ledové kostky dokonalé umyjí i stěny trouby. Poté je stačí otřít mokrým hadříkem, abyste důkladně smyli tekutinu z povrchu.

Trik s houbičkou na nádobí

Pokud preferujete mytí roštu houbičkou, zde je jednoduchý patent, který vám práci usnadní. Stačí nařezat jednorázovou houbičku do mřížky. To lze provést pomocí čalounického nože. Takto nařezaná houba se dostane do nejmenších rohů roštu a vyčistí ho ze všech stran. Bez zbytečného drhnutí slezou všechny nečistoty.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Genialne.pl