Záhadná tajemství skrytá v nejslavnějších uměleckých dílech světa

Tajemství zajímají lidstvo už po staletí. Hledáme skryté symboly, rozplétáme hádanky a vyžíváme se v mysteriózních příbězích. Spoustu takového tajemna se vztahuje k nejslavnějším uměleckým dílům, protože vizuální umění může nejen inspirovat, ale také mučit naše mozky záhadami a hádankami. Rozeberte některé malby na kousíčky a na úžasné výsledky nebudete muset dlouho čekat. Pojďte některým z nich přijít na kloub společně!

Noční hlídka od Rembrandta se ukázala jako denní

Během restaurování Rembrandtovi Noční hlídky v polovině 20. století bylo plátno očištěno od sazí. Nikdo nečekal, že se změní natolik, že vyobrazená situace nenastala v noci, ale za bílého dne.

Pravé nebo levé ucho?

Ve slavném autoportrétu je vyobrazen Vincent Van Gogh s uříznutým pravým uchem a dýmkou. Jelikož ale umělec maloval obraz s pomocí zrcadla, uši jsou zaměněné. Skutečnou obětí bylo levé ucho.

Michelangelům anatomický kód

Realistický obraz lidského mozku je umělecky zašifrován nejen v Sixtinské kapli na fresce Stvoření Adama, ale také na obrazu, kde Bůh odděluje světlo od temnoty. Podívejte se na krk Stvořitele. Co vidíte?

Znamení síly a moci

Postavy Davida a Goliáše v další fresce Sixtinské kaple tvoří písmeno G v hebrejštině, jenž symbolizuje sílu.

Proroctví o apokalypse

Zajímavá interpretace Poslední večeře geniálního Leonarda da Vinciho náleží italským vědcům, kteří věří, že mistr prostřednictvím svého plátna předpověděl konec světa, k němuž má nevyhnutelně dojít 21. 3. 4006.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál zajímavý, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.