Všichni si mysleli, že se jedná o chybu. Ale zákazník se jen rozhodl obdarovat personál astronomickým spropitným

V baru v americkém New Hampshire se stalo něco, na co budou místní zaměstnanci ještě dlouho vzpomínat. Jeden ze zákazníků se rozhodl obdarovat servírku spropitným. Což by nebylo nic tak zvláštního, kdyby částka nedosahovala takové výše.

Skromné jídlo, velké spropitné

V Stumble Inn Bar & Grill v Londonderry se objevil zákazník, který si objednal pouze dva párky v rohlíku, okurkové chipsy a nápoj. Po jídle požádal o účet. Musel zaplatit přibližně 920 Kč. Rozhodl se však, že si účet trochu navýší, a to o celých 390 000 Kč. 

Všichni si mysleli, že je to chyba

„Už dlouho pracuji jako servírka, ale nikdy by mě nenapadlo, že se mi může něco takového stát,“ přiznala Michelle McCudden. Majitel podniku Mike Zarella měl podezření, že se zákazník jednoduše zmýlil. Muž však uvedl, že se z jeho strany o žádný omyl nejedná. „Prostě řekl, že si to personál zaslouží, protože tak tvrdě pracuje,“ vysvětlil majitel.

Spropitné se rozdělilo personál

„Byl to opravdu těžký rok pro nás všechny. To, že někdo něco takového udělal, mi vrátilo víru v lidi. Jen řekl, že ví, jak tvrdě pracujeme, a chtěl udělat něco hezkého,“ řekla servírka obsluhující muže. Spropitné se rozdělilo mezi 8 lidí, mezi personál baru a kuchyně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wsls.com