Základní nátěr dodá dřevěnému výrobku profesionální vzhled. Kdy a jak jej správně použít?

Pokud se chystáte na svůj první kutilský projekt, který zároveň zahrnuje malování dřeva, pozastavte se u tohoto příspěvku – řekneme vám totiž, proč byste měli použít základní nátěr na dřevo a jak. Dodá dřevěnému výtvoru profesionálnější vzhled a dojem a bude sloužit jako ochrana dřeva. Co přesně byste tedy měli vědět o základní barvě na dřevěném povrchu, než si ji zakoupíte? Zde jsou základní informace.

Co je to základní nátěr?

Základní nátěr je v podstatě prvotní nátěr na dřevo, jenž aplikujete dříve než barvu. Zvyšuje trvanlivost barvy, chrání lakované dřevo a zajišťuje lepší přilnavost barvy k povrchu.

Kdy použít základní nátěr na dřevo?

Vše záleží na druhu dřeva, které se chystáte natírat. Nepsaným pravidlem je, že na dřevo, které nebylo nikdy barvené, nebo na starší dřevo odolné vůči povětrnostním podmínkám, byste měli použít vysoce kvalitní latexový základní nátěr nebo základ na bázi oleje. Pokud bylo dřevo už někdy v minulosti natíráno, použijte základní nátěr bránící vzniku skvrn.

Jak používat základní nátěr na dřevo?

Nejdříve je třeba dřevo důkladně vyčistit a poté obrousit. Poté odstraňte veškerý prach nahromaděný při broušení pomocí navlhčené houby nebo hadru a poté použijte základní nátěr na dřevo. Měli byste nanést dvě vrstvy.

Pomohl vám dnešní článek? Pokud se vám líbil, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: housebeautiful.com