Nemusíte platit za drahé služby instalatéra, protékající záchod si opravíte snadno sami

V životě nás všech nastane alespoň jednou nepříjemná situace v podobě protékající toalety. Přiznejme si to všichni, většinou nemáme ani tušení, jak si zahrát na instalatéra a rozbitý záchod spravit bez cizí pomoci. Přitom je to ale jedna z věcí, kterou bychom mohli hravě zvládnout sami, pokud známe kroky, jak správně na to. Zde je vše, co potřebujete vědět o opravě protékající toalety.

Jak zjistím, zdali mi protéká záchod?

To je snadné! V podstatě pokud váš záchod zní, jako kdyby se neustále splachoval a hučí tak, že jej slyšíte až do vedlejších místností, znamená to, že protéká.

Jaký je první krok k opravě protékající toalety?

Zkontrolujte, zdali je spuštěn splachovací ventil, který najdete uprostřed nádržky a je součástí přepouštěcí trubice, otvoru, kde voda při spláchnutí vstupuje do mísy. Také se podívejte na klapku (část, která se při splachování pohybuje nahoru a dolu), jež zakrývá otvor, když je nádržka plná. Uvidíte, zdali klapka umožňuje průtok vody. V takovém případě bude potřeba vyměnit plnicí zařízení a klapku.

Co mám tedy udělat, abych opravil protékající záchod

Jakmile se ujistíte v tom, že vaše toaleta protéká a najdete problematické místo, odeberte plnicí zařízení ze spodní části nádrže a nainstalujte nové. Klapka se dodává v různých velikostech, takže najděte tu, která vyhovuje vašemu typu toalety a namontujte ji místo staré, rozbité klapky. A je to, opravili jste si sami protékající toaletu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný a pomohl vám zjistit, jak se vypořádat s protékající toaletou, neváhejte se podělit o zkušenosti s vašimi přáteli a rodinou prostřednictvím sdílení tohoto příspěvku.

Zdroj: housebeautiful.com