I stěny jsou potřeba občas umýt. Co použít, aby váš interiér opět zářil čistotou

Pokud máte vánoční úklid už za sebou, jedině dobře. Nechceme vás sice nijak děsit, ale možná byste se ke svému úklidu měli vrátit, protože se vsadíme, že jste zapomněli na jednu věci – stěny. Není se čemu divit, stěny nejsou zrovna místem, které bychom měli tendenci omývat a čistit, ale věřte nebo ne, i ony si žádají svou péči. Připravte si kýbl, houbu nebo ručník z mikrovláken, čisticí prostředek, destilovaný bílý ocet a vodu a jde se na to!

Jak čistit stěny potažené povrchovou barvou

Povrchová barva méně vydrží, což znamená, že se snáze poškodí. To samozřejmě nechceme, takže je potřeba zvláštní péče. Při každém namočení houbu pořádně vyždímejte. A co je důležité, používejte pouze mýdlovou vodu, žádný ocet.

Jak čistit stěny potažené pololesklou barvou

Pololesklá barva je o něco odolnější, takže můžete použít i trochu čistícího prostředku. Pro tento druh barvy je nejlepší, použijete-li měkkou houbu, z které opět vymačkáte co nejvíce vody.

Jak čistit stěny potažené barvou na bázi oleje

Olejové barvy jsou trvanlivější než pololesklé a povrchové, takže v tomto případě už můžete do úklidu zapojit také ocet a mýdlo. Vhodné jsou především na nátěry v kuchyni, kde vám pomohou zbavit se veškeré mastnoty a špíny. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: housebeautiful.com