Jak pečovat o pračku, aby dlouhá léta vydržela ve špičkovém stavu a plně funkční

Úkolem pračky je vrátit našemu oblečení svěžest a čistotu. Nestačí pouze zmáčknout “čudlík” a čekat, že se některé věci udělají sami. Musíme se o spotřebič starat, aby dělal dobře svou práci. Správná péče prodlouží jeho životnost a efektivitu. Pokud budete dodržovat následující pravidla, bude vaše pračka ve špičkovém stavu a plně funkční po dlouhá léta.

Buben

I když si myslíte, že je buben pračky čistý, situace se může mít úplně jinak. V zákoutích se drží špína, o které nemusíme ani vědět. Proto stojí za to, zapnout prázdnou pračku na 60 stupňů a vložit do bubnu dvě tablety do myčky. Osvěží vnitřek a zbaví ho nečistot a choroboplodných zárodků.

Zatuchlost

Uvnitř pračky se může držet nepříjemný zápach, k němuž nejčastěji dochází ve chvíli, kdy v něm zůstane mokré prádlo po několik hodin. I když nemáte čas prádlo vyjmout, nechte alespoň otevřená dvířka. To platí i v případě, že pračku zrovna nepoužíváte. Vlhkost zachycená uvnitř spotřebiče způsobuje nepříjemný zápach.

Filtr

Jak často čistíte filtr? Filtr zachytává drobnosti, které prádlo vylučuje – žmolky, nitě, mince, kapesníky atd.. Nevyčištěný filtr se může stát ohniskem choroboplodných zárodků.

Těsnění

Těsnění je v podstatě shluk špíny a věcí, které do pračky nepatří. V jeho zákoutích mohou růst bakterie a plíseň. Nezapomeňte věnovat čas jeho pravidelnému čištění.

Zásobník na prací prostředky

Všichni moc dobře víme, že zásobník na prací prostředky je místem, kde se snadno shromažďují nečistoty a usazeniny. Zásuvku pravidelně čistěte, aby se špína během praní nedostala na oblečení. To nejlépe provedete pomocí starého zubního kartáčku, dostane se do všech zákoutí.

Obrázky: Freepik