Zanedbaná, týraná a na kost promrznutá fenka hledala teplo a jídlo na prahu cizího domu. Neuvěříte, čeho všeho byl její původní majitel schopný!

Mnozí z nás milují své čtyřnohé miláčky, chovají se k nim s láskou, respektem a zahrnují je péčí. Bohužel, ne všechna zvířata mají to štěstí. Jsou miliony domácích zvířat bez domova nebo v útulcích, hledající bezpečný domov. Některá z nich byla i zanedbávána, týrána a zneužívána. Naštěstí ale existují hodní lidé, kteří svůj život zasvětili pomoci takovým zvířatům v nouzi.

Během jedné studené zimní noci muž z New Yorku otevřel dveře svého domu a objevil na prahu cizího psa. Nebohé stvoření bylo hubené, vyděšené, nemělo žádnou srst a bylo promrznuté. Zaskočený muž vzal fenku okamžitě do tepla a zavolal policii. Organizace, pomáhající zvířatům, byla sama šokována jejím stavem. “Zdálo se, že byla vyhozena na ulici a opuštěna. Nejspíše hledala útočiště, kam se schovat a kde se najíst. Byla jasným případem zanedbání a potřebovala lékařskou péči,” napsala na sociální síť organizace.

Fenka trpěla neléčenou demodikózou, která může být i smrtelná. Oproti tomu měla bolestivou a šupinatou kůži s dalšími zraněními. Na obličeji a krku měla otevřené rány a byla téměř bez srsti. Byl na ni opravdu smutný pohled. Organizace pojmenovala fenku Penny a se správnou veterinární péčí byla na cestě k úplnému zotavení.

Penny se sice uzdravila, ale už nikdy ji srst zcela nedoroste. Ovšem nyní je úroveň jejího stresu mnohem nižší, protože už dokáže být v kontaktu s lidmi a stává se z ní skutečná stíhačka. Další dobrou zprávou je, že policie dokázala během jednoho jediného dne vystopovat muže, který nebohou Penny zanedbával a vyhodil ji uprostřed noci na ulici. Byl obviněn z krutosti páchané na zvířatech a čelí vězení a pokutě v přepočtu 22 000 korun. Penny má už jiný domov, kde ji milují a starají se o ni s respektem, úctou a především láskou.

Smutný příběh má nakonec šťastný konec a my doufáme, že nejen Penny bude mít to štěstí, ale i jiní psi, kteří jsou stále někde venku. Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com