Zásady správné sebeobrany aneb Jak se bránit při setkání s agresorem

I když se snažíte vyhýbat temným uličkám, nebezpečným zákoutím a nechodit v noci sami, nikdo vám nemůže zaručit, že se vám nic nestane. Z toho důvodu je dobré znát alespoň několik málo triků, které vám mohou pomoci ubránit se potencionálnímu útočníkovi a uniknout do bezpečí.

Použijte jakýkoli předmět, který máte po ruce

Jelikož jsou útočníci zpravidla velice sebevědomí, nečekávají od oběti žádnou rychlou akci. Použijte všechny předměty, které máte po ruce a dostat osobu na zem, abyste mohli uprchnout do bezpečí. Vodítko na psa, klíče, telefon, to všechno vám může pomoci k útoku na protivníka. Vždy se jej snažte dostat na zem, abyste měli co nejvíce času na útěk.

Zasáhněte nejbolestivější místo na těle

Jedním z nejbolestivějších míst je Adamovo jablko neboli ohryzek, který je umístěný na krku. Nejlépe uděláte, pokud se jej pokusíte zasáhnout prsty. Takový úder bude velmi bolestivý a útočníka ochromí na dobu 2 a více minut, což je dostačující čas k vašemu útěku.

Použijte spodní část dlaně k zásahu do čelisti

Další možností obrany je rána do čelisti spodní částí dlaně. Ohněte prsty tak, aby se špičky dotýkaly vnitřku dlaně a spodem vypalte k čelisti útočníka směrem k nosu. Tento výpad je zvláště vhodný, pokud je agresor vyšší než vy.

Rána do hrudníku

Náraz do hrudníku by měl být použit jako poslední možnost, protože se jedná o velmi nebezpečnou metodu. V takovém případě musíte zasáhnout svého soupeře pěstí nebo nohou do středu hrudníku – útočník začne lapat po dechu a vy budete mít náskok k útěku. Metoda je nebezpečná především z toho důvodu, že pokud provedete výpad pomalu, agresor vás může chytnout za ruce, čímž můžete ztratit rovnováhu, padnout na zem a znemožnit si šanci k úprku.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdál užitečný, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.