Zázračná modrá pilulka může způsobit vážné zdravotní potíže. Tito muži by mohli vyprávět

Pro muže jsou potíže s erekcí vždy velmi ztrapňující a zahanbující a většina z nich odmítá o tomto problému vůbec hovořit, než že by dokonce přiznali, že s něčím podobným mají potíže. Naštěstí existuje spousta podpůrných prostředků včetně dobře známé modré pilulky – viagry. Ta patří u mužů k těm nejoblíbenějším prostředkům, které jim mají zajistit sexuální rozkoš. Jenže ani tato pilulka se neobjede bez vedlejších příznaků. A některé mohou být skutečně velmi vážné.

Vážné následky

Někteří muži zažili s Viagrou skutečně nepříjemné zážitky – od zlomených penisů, přes rozmazané vidění až po nekonečnou erekci nebo naopak vůbec žádnou erekci. Toto vše jsou ale stále maličkosti oproti tomu, co tyto prášky dokážou v některých případech vyvolat. Závažný incident se odehrál loni na letišti v Thajsku, kam vtrhl Newyorčan Steve Cho, který si vzal příliš mnoho modrých pilulek. Běhal kolem terminálů a házel výkaly na zaměstnance. Později policistům řekl, že „užil příliš mnoho sexuálních drog“, omluvil se za své činy a souhlasil se zaplacením všech škod.

Erekce, které ne a ne odejít

Měsíční erekci zase zažil elektrikář Nat Thin, kterému požití modré pilulky pěkně zkomplikovalo život. Dokonce se uvažovalo o tom, že bude muset podstoupit chirurgické řešení, aby se mu penis vrátil do normálu. Nakonec po necelém měsíci erekce sama ustoupila. Ukázalo se ale, že dlouhá erekce trvale poškodila některá nervová zakončení a nyní má muž potíže dosáhnout vůbec nějaké erekce. Muž tak hořce lituje toho, že si pro krátkodobou rozkoš pokazil zbytek milostného života. Dříve si užíval průměrného sexuálního života, nyní je pro něj prakticky nemožný.

Může to skončit tragicky

Bohužel existují i závažnější následky, včetně smrti. Jsou známé případy, kdy v důsledku předávkování takovými podpůrnými prostředky došlo k selhání srdce, které následně vedlo ke smrti. Lékaři proto důsledně varují před tím, aby muži brali takové léky bez rozmyslu, nebo je dokonce kupovali na černém trhu a dávkovali je dle vlastních pravidel.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Canoe.com