Zázvorová voda: Přírodní spalovač tuku, který urychluje proces hubnutí

Nejlepší způsob hubnutí spočívá v kombinaci cvičení a zdravé výživy. Ale existují i potraviny, které nejenže napomáhají při tomto procesu, ale dokonce jej i urychlují. Pokud tedy spěcháte, abyste se zbavili pár kil navíc v krátkém časovém horizontu, je dobré znát ty správné přírodní spalovače. Jedním z nich je i zázvorová voda.

Co naleznete v zázvoru?

Lidé jej využívají díky jeho skvělým účinkům na zdraví již celá staletí. Zázvor je oblíbeným kořením především v indické a asijské kuchyni a pravidelně se používá k léčebným účelům. Jedná se o skladiště mnoha vitamínů a minerálů. Pouhých 100 g zázvoru obsahuje:

  • Vitamín B6
  • Hořčík
  • Fosfor
  • Zinek
  • Kyselinu listovou
  • Vitamín B2
  • Niacin

Zvyšuje imunitu

Pravidelná konzumace pomáhá odolávat potenciálním infekcím, jako jsou nachlazení nebo chřipka, díky antibakteriálním a antivirovým vlastnostem a účinkům podporující vykašlávání.

Zmírňuje bolesti kloubů

Zázvor má silné protizánětlivé vlastnosti, což má velice pozitivní účinky na naše klouby.

Stimuluje krevní oběh

Vysoký obsah hořčíku a draslíku zlepšuje krevní oběh a brání hromadění cholesterolu.

Zlepšuje trávení

Zázvor je skvělým lékem pro několik druhů zažívacích problémů, jako jsou zácpa, bolesti břicha, poruchy trávení, nadýmání nebo plynatost.

Jak si připravit zázvorovou vodu pro urychlení hubnutí?

Připravte si 1 kořen zázvoru, 1,5 l vody a citrónovou šťávu. Skutečně toho více nepotřebujete. Přiveďte vodu k varu a mezitím si nakrájejte zázvor na tenké plátky. Vhoďte do vroucí vody a vařte na mírném ohni po dobu 15 minut. Následně sundejte z plotýnky a nechte vychladnout. Přeceďte a ochuťte citrónovou šťávou. Sklenici zázvorové vody pijte každé ráno na lačný žaludek a večer před večeří.

Obrázky: Pixabay