Zázvorové obklady na klouby – jak vám jeden malý kořen zázvoru může pomoci od bolesti a zánětů

Bolest kloubů byla kdysi problémem převážně starších osob, ovšem dnes tento nepříjemný stav ovlivňuje i mnohem mladší lidi. Koneckonců, životní styl dnešní doby vypadá zcela jinak než za dob našich rodičů i prarodičů. Co budou dělat dnešní třicátníci za dvacet nebo třicet let? Naštěstí existuje řešení v podobě zázvorového obkladu, který může nemoc porazit už v jejím zárodku. Biologicky aktivní látky zázvoru totiž zmírňují bolest a zánět, zbaví vás křečí v zádech, revmatismu, otoků, chronických bolestí a rozpouští žlučové a ledvinové kameny.

Jak si vytvořit obklad?

Ingredience:

  • 1 l vody
  • 120 g čerstvého zázvoru
  • pánev
  • struhadlo
  • ručník
  • bavlněný pytlík
  • gumové rukavice

Postup:

Naplňte nádobu vodou a pár minut zahřívejte. Nasaďte si rukavice a nastrouhejte zázvor do bavlněného pytlíku nebo utěrky. Zavažte tak, aby se vytvořil větší čajový sáček. Vložte do nádoby s horkou vodou a nechte asi 2 – 3 minuty louhovat. Poté vypněte oheň a vyjměte sáček. Vymačkejte do sklenice. Namočte čistý ručník v zázvorové vodě, vyždímejte a umístěte na postiženou část těla. Stejně navlhčete i další ručník a přiložte na ten první. Teplo tak vydrží déle. Počkejte pár minut a postup opakujte, dokud se pokožka pod obkladem nezbarví dočervena.

Zázvor v sobě nosí nespočet užitečných komponent – zlepšuje zásobování mozku kyslíkem, ředí krev, odstraňuje škodlivé látky z těla a působí jako prevence rakoviny. V asijských zemích se již dlouho používá k léčbě onemocnění kloubů, kde jsou odvary, výtažky a obklady základem každé léčby. Tak proč bychom tak užitečnou tradici nemohli převzít i my? Efekt zázvorových obkladů můžete podpořit pitím zázvorového čaje, jen je třeba dát si pozor na čas. Večer se již nedoporučuje jeho konzumace, protože zázvorový nápoj vyvolává nespavost.

Jak se vám dnešní článek líbil? Jaký vztah k zázvoru máte vy? Dejte nám vědět do komentářů a sdílejte článek se svými přáteli a rodinou.

Zdroj: sovkusom.ru