Zbavte se blech ve vaší domácnosti. Mohou se totiž dostat i na vaše tělo

Máte dojem, že vaše tělo přepadly blechy, i když jste si mysleli, že je mohou chytit jen zvířata? Omyl! Klidně je možné, že se na vás ty malé potvůrky dostaly také. Teď už jen přijít na to, jak se jich zbavit. Domácí mazlíčci, jako jsou psi nebo kočky, mohou mít blechy a pokud jejich majitelé nebudou opatrní, mohou se přenést na člověka, i když se nejedná o jejich přirozené prostředí.

Nejdříve ošetřete svého mazlíčka

První věc, na kterou se jako majitel domácího mazlíčka musíte zaměřit, je ošetření blech u vašeho zvířete. Je zbytečné odstraňovat blechy na sobě, když srst vašeho psa je stále zamořená. Zkuste šampóny, pudry a krémy určené pro tento typ problému a postupujte vždy krok po kroku podle návodu.

Zkuste návštěvu veterináře

Při těžkém zamoření blechami konzultujte situaci s veterinářem, který stanoví vhodnou léčbu, a to nejen pro vaše zvíře, ale i pro vás. Věnujte také zvýšenou pozornost místu, kde váš mazlíček přespává a důkladně jej vyčistěte.

Preventivní metody

Poté, co jste se blech zbavili, zkuste preventivní metody pro udržení blech co nejdále od vaší domácnosti.

  • Začněte používat obojky pro udržení blech daleko od vašeho psa nebo kočky
  • Držte domácí zvířata venku, pokud to půjde
  • Po prvním útoku blech se při každém výskytu intenzivně věnujte úklidu vaší domácnosti a udržujte psí nebo kočičí pelíšek v čistotě
  • Kontrolujte svého domácího mazlíčka, zdali na sobě nemá známky výskytu blech, jako jsou poškrábaná pokožka, změny nálad nebo výkyvy v hmotnosti

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám zdály informace užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: sickjournal.com