Trápí vás suché vlasy bez života? Ukážeme vám, jaké produkty z vaší kuchyně si vybrat na pomoc

Suché vlasy většinou vypadají bez života, neupraveně a nemají žádný tvar. Proto je třeba je nějakým způsobem oživit, a to nejlépe snadno a levně. V takovém případě je dobré prozkoumat svou kuchyň, protože tam najdete spoustu prostředků, které vám mohou se suchými vlasy pomoci. A my vám dnes ukážeme, které to jsou a jak je použít.

Olivový, kokosový nebo slunečnicový olej

Suché vlasy je nejlepší ošetřit přírodními oleji. Olivový olej, kokosový nebo slunečnicový lze zahřát a poté vmasírovat do vlasů a pokožky hlavy. Pravidelným používáním mohou být vaše vlasy živější a pyšnit se větším objemem. Jednoduše masírujte pokožku hlavy a nechte 20 – 30 minut působit ve vlasech. Poté umyjte hydratačním šampónem. Proceduru opakujte 2x týdně. 

Mléko

K oživení suchých vlasů použijte plnotučné mléko. Nalijte ho do misky a přidejte lžíci medu. Důkladně promíchejte a naneste od kořínků vlasů až po konečky. Přirozené vlastnosti mléka vlasy zvlhčí, zatímco med se postará o jakékoli podráždění pokožky hlavy. Nasaďte si na hlavu koupací čepici a nechte působit asi 30 minut. Poté umyjte. Opakujte nejméně 1x týdně.

Tea tree olej

Protizánětlivé vlastnosti tohoto oleje vám pomohou zklidnit podrážděnou pokožku hlavy a snížit suchost. Přidejte pár kapek do běžného šampónu a před každým použitím důkladně protřepte. Takto upravený šampón používejte pravidelně.

Prevence

Máte-li suché vlasy je také třeba se vyhýbat určitým věcem, které vedou k jejich poškození. Jako například:

  • Nepoužívejte fén, kulmu nebo žehličku na vlasy
  • Vyvarujte se zbytečnému barvení
  • Jezte doplňky stravy a nastavte si zdravý jídelníček

Zdál se vám dnešní článek přínosný? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou, kteří mají podobný problém.

Zdroj: sickjournal.com