Zbavte se bolesti krční páteře pomocí jednoduchého triku s ručníkem

Nejrůznější bolesti krční páteře potrápí čas od času většinu z nás. Důvodem je většinou strnulé sezení u počítače, televize či tabletu po dobu několika hodin, aniž bychom si naši nepřirozenou polohu uvědomovali. Druhou nejčastější příčinou je poté zejména špatná pozice hlavy a krku během nočního spánku. Zatímco někteří lidé se s touto nepříjemnou bolestí potýkají jen občas, jiní s ní musí žít téměř každodenně, neboť bolest se u nich stala chronickou. Většina lidí řeší bolesti krční páteře prostřednictvím analgetik. Existuje ale mnohem jednodušší a zdravější způsob, díky kterému se bolesti zbavíte přirozenou cestou během několika málo minut. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejný ručník.

Využití jednoduchého fyzikálního principu

Ručník se vlastně stane jakousi pomůckou, která vám umožní pohybovat hlavou zepředu dozadu i zleva doprava bez toho, abyste museli vynakládat velké napětí a námahu. Pokud si ještě pamatujete některé poznatky z hodin fyziky, tak můžeme říci, že ručník vlastně funguje jako páka. Na internetu lze nalézt celé sestavy uvolňovacích cviků s ručníkem, které můžete používat nejen v případě, když se vás bolest krční páteře zmocní, ale také jako prevenci před jejím vznikem.

Stačí jen následovat ručník

Důležitá je správná výchozí pozice ke cvičení, tedy rovný sed na židli, který není ale nikterak křečovitý. Doporučuje se, aby zadní část židle nebyla příliš vysoká, neboť by vás jinak mohla při pohybu omezovat. Když se vám podaří pohodlně usadit, vezměte si ručník a položte si ho na krk tak, aby jeho horní okraj byl na úrovni vašich uší. Zbývající část ručníku nechte volně spuštěnou přes vaše ramena a záda. Držte pevně horní rohy ručníku a začněte jím jemně táhnout na levou stranu. Snažte se hlavou tento pohyb sledovat, vaše tělo od krku dolů by mělo zůstat nehybné. Sledujte pohyb ručníku až do polohy, kam vám vaše tělo či bolest dovolí. Poté opakujte na pravou stranu. Následně se můžete ze stejné výchozí polohy pokusit vaši hlavu mírně zaklonit. Následně držte rohy ručníku v úrovni očí a přitáhněte jemně hlavu zpět k nim. Kromě volného ručníku tak, jak se používá při těchto cvicích, existují i cviky se srolovaným ručníkem.

Obrázky: Freepik