Chytré triky, jak zabránit mlžení čelního skla. Všechny nástroje najdete doma

Všichni známe ten nepříjemný pocit, když si v zimě za chladného počasí sedneme do auta, nastartujeme a okna jsou zamlžená tak, že musíme několik dalších minut čekat, než vyrazíme. Abychom stihli dorazit včas do práce, naučíme se během zimního období vstávat dříve, což je pro každého celkem otravné. Pokud už podobných situací máte dost, doporučujeme vám vyzkoušet následující triky, z nichž žádný nevyžaduje speciální nástroje na odmlžení oken.

Syrová brambora

Vezměte doma syrovou bramboru, rozkrojte ji na dvě poloviny a oloupejte podélně kolem každého řezu. Uchopte nakrájenou bramboru a zevnitř auta otřete celé čelní sklo. Poté očistěte čistým hadříkem z mikrovlákna.

Pěna na holení

Opět si vezměte k ruce hadřík z mikrovlákna, naneste na něj dávku pěny na holení a znovu otřete vnitřek čelního skla. Po dokončení setřete čistým, suchým hadříkem z mikrovlákna nebo utěrkou, dokud nezůstane jen lesklé sklo beze skvrn.

Mýdlo

Pokud doma zrovna nemáte brambory ani pěnu na holení, postačí vám obyčejné mýdlo. Nastrouhejte trochu do sklenice z poloviny naplněné vodou. Namočte hadřík z mikrovlákna a otřete jím čelní sklo. Pak už jen stačí vysušit jinou utěrkou nebo hadříkem.

Všechny tyto triky vám zaručí, že jakmile teplota klesne, čelní sklo se nezamlží a konečně se můžete dostat na cestu do práce v čase, na který jste zvyklí.

Obrázky: Freepik