Zbavte se nepříjemného akné. Jde to i bez chemie a drahých produktů

Není nic horšího, než se jednoho rána, nejlépe před důležitou schůzkou, probudit a najít na svém obličeji známky akné. Kde se vzalo? Už máme dávno po pubertě, tak jak je to možné? Nebojte se, nejste v tom sami. Až 50% dospělých trpí občasným akné. Ale i na něj existují řešení.

Místo peelingu exfoliační maska

Zvolte raději exfoliační masku na obličej než hrubý peeling. Maska je mnohem šetrnější a přitom poskytne stejné účinky. Navíc to budete mít bez práce.

Více mrkve

Vitamín A je nejlepším přítelem vaší pokožky, zejména aktivní vitamín A. Posiluje kožní tkáň a brání vzniku akné. Potraviny, jako jsou mrkev, listová zelenina, játra nebo sladké brambory, mají vysoký obsah vitamínu A. 

Hygienické ubrousky

Mobilní telefony, sluchátka nebo sluneční brýle, všechny tyto předměty jsou plné bakterií, takže i přesto, že je váš obličej čistý, můžete si přivodit akné. Otřete je antibakteriálními ubrousky. Také pravidelně perte polštáře a povlečení.

Doplňky stravy

Akné je někdy způsobeno nedostatkem potřebných živin. Omega mastné kyseliny v rybím oleji mají dobré protizánětlivé vlastnosti a antioxidační doplňky, jako je zelený čaj, mohou být pro naši pokožku prospěšné.

Žádné mléčné výrobky a cukr

Jak cukr, tak mléčné výrobky jsou hlavními viníky, pokud jde o akné. Mohou vést ke ztenčení kůže a změně barvy. Navíc je dokázáno, že mléčné výrobky stimulují olejové žlázy, které jsou zřejmou příčinou akné. Pokuste se proto co nejvíce omezit spotřebu jak cukru, tak mléčných výrobků. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com