Zbavte se nepříjemného cigaretové zápachu domácnosti. Řešením je čištění stěn a filtrace vzduchu

Zbavit se cigaretového zápachu v domě je téměř stejně obtížné jako skončit s kouřením samotným. Ať už jste se přestěhovali na místo, které kdysi obýval kuřák nebo jste sami za cigaretový zápach zodpovědní, je načase tento problém vyřešit jednou provždy. A my vás dnes naučíme, jak toho docílit.

Hloubkové čistění povrchu

K odstranění silného zápachu od tabáku budete potřebovat něco stejně silného jako je odér sám o sobě. Rychlé otření mýdlovou vodou vám tentokrát totiž stačit nebude. Doporučujeme proto čistící přípravky na bázi amoniaku nebo bílý ocet. Obě tyto složky dodají vaší domácnosti hloubkovou očistu a zápach bude tatam.

Osvěžte měkký nábytek

Jedním z účinných prostředků, jak dát měkký nábytek opět do kupy, je použití hydrogenuhličitanu sodného. Posypte jej na koberce, pohovku, polstrované židle a tak podobně. Nechte působit 30 minut a poté vysajte.

Praní prádla

Jakmile budete cítit, že vaše domácnost je zbavena kouře, zřejmě se budete chtít vrhnout také na své prádlo, které by mělo zahrnovat nejen oblečení, ale i povlečení a prostěradla nebo různé přehozy na gauč a tak dále. Dopřejte jim praní na nejvyšší možnou teplotu se silným, kvalitním pracím prostředkem.

Filtrujte vzduch

Zde je potřeba utratit trochu peněz, ale věřte, že nebudete litovat. Prostudujte si, co umí čističe vzduchu a jeden si pořiďte i k sobě domů. Mimo jiné zlepšují kvalitu vzduchu, který dýcháte.

Umyjte i stěny

Tabákový zápach se může dostat skutečně všude, dokonce i na vaše stěny. Pořiďte si účinný čistič stěn. Smíchejte 1 dávkovač s 20 šálky vody a nasprejujte na zeď. Poté jemně setřete hadříkem.

Vyměňte žárovky

Věřte tomu nebo ne, kouř si může vybrat svou daň i na žárovkách a jiných zařízeních. Žárovky by měly být nejen důkladně očištěny, ale nejlépe vyměněny. Teplo totiž přitahuje zbytky kouře, které se poté shromažďují na povrchu žárovky a tvoří povlak.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com