Praktické využití tuhého mýdla v domácnosti

Domníváme se, že téměř každá domácnost v sobě ukrývá jedno nebo dvě tuhá mýdla převážně pro účely mytí. Ve skutečnosti ale existuje spousta skvělých věcí, které můžete s jedním obyčejným mýdlem dělat – od udržení hmyzu co nejdále od vaší zahrady přes pomoc při šití až po odblokování zaseknutých zásuvek nebo zipů. Jedná se o všestranný nástroj, kterého by byla pouze na mytí škoda. Přečtěte si, jak vám může obyčejné mýdlo usnadnit život.

Opravte vrzající panty

Máte doma skřípající dveře? Natřete suchým mýdlem pískací panty a dveře otestujte. Naneste tolik mýdla, kolik bude potřeba. Vaše dveře by se měly brzy utišit.

Šijte i tvrdé kusy látky bez obav

Aby tenká šicí jehla prošla tvrdým kusem látky, je třeba vynaložit trochu více síly. Někdy to ale může být tak obtížné, že se nám to prostě a jednoduše vůbec nepovede nebo se dokonce zraníme. Než začnete, potřete jehlu tuhým mýdlem, aby hladce prošla i přes ty nejtvrdší tkaniny.

Odstraňte tapety

Také při odstraňování tapet může být tuhé mýdlo velikým pomocníkem. Smíchejte mýdlo s vodou a vytvořte mýdlový roztok. Poté jej použijte na tapetu, aby následně došlo k jejímu snadnému sloupnutí.

Zabraňte mlžení zrcadel

Pokud chcete předejít zamlžení zrcadla během sprchování, potřete jej tuhým mýdlem, než pustíte horkou vodu. Až skončíte, setřete mýdlo hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Zbavte se křečí v nohou během spánku

A teď jeden zdravotní tip! Míváte-li v noci často křeče v nohou, zkuste pod prostěradlo umístit tuhé mýdlo. Oleje z mýdla vám pomohou nohy zklidnit. Zkuste to alespoň na jednu noc. Nic za to nedáte a věřte, že budete příjemně překvapeni.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Už jste stačili některý z nich použít? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co