Jak se pomocí jednoduchých pravidel zbavit nafouklého a oteklého bříška

Tuky kolem břišních orgánů jsou primárně škodlivé pro naše zdraví. Tuk se buduje kolem pasu a je velkou hrozbou pro zdraví srdce a krevního oběhu. My ale máme návod, jak rychle shodit další kilo z této problematické oblasti, abyste se opět cítili skvěle a hlavně zdravě.

Zaměřte se na potraviny s vysokým obsahem vlákniny

Takové potraviny v žaludku nabobtnají a tím zpomalují proces trávení, takže se budete cítit déle sytí.

Vyhněte se takzvaným trans tukům (přesněji trans izomerům mastných kyselin)

Trans tuky jsou nebezpečné, jelikož zvyšují odolnost vůči inzulínu a riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Zároveň tělu nedovolí aktivně zpracovat „špatný“ bílý tuk, který se často shromažďuje v oblasti pasu.

Omezte konzumaci alkoholu

Pravdou je, že alkohol zpomaluje metabolismus a podporuje tvorbu tuku v břiše. Pokud toužíte po plochém břichu, dejte si přestávku od alkoholu alespoň na chvíli.

Jezte potraviny bohaté na bílkoviny

Bílkoviny jsou nejdůležitější živinou pro kontrolu hmotnosti. Nehrňte se úplně do masa a sýrů, zaměřte se na potraviny bohaté na rostlinné bílkoviny.

Nezapomínejte na cvičení

Každá strava bude mnohem efektivnější, pokud bude podporována pravidelnou fyzickou aktivitou.

Pokuste se ovládat úroveň stresu

Čím více jste nervózní, tím více se vaše zdraví zhoršuje, metabolismus zpomaluje a vše pak společně ovlivňuje vaši postavu. Naučte se relaxovat a kontrolovat úroveň stresu. Vhodná je meditace nebo procházka.

Omezte cukr

Je těžké se zcela oprostit od potravin, které obsahují cukr, ale pokuste se jejich konzumaci alespoň snížit. Například si dejte neslazený čaj nebo kávu. Snížení množství cukru je dobré jak pro vaše zdraví, tak vaši postavu.

zdroj: www.feelhealthylife.com