Zbavte se přebytečného tuku rychleji. Pravidla hubnutí, která je třeba dodržovat, abyste spalovali i během spánku

Hubnutí vyžaduje pravidelný pohyb a změnu životosprávy se sníženým příjmem kalorií. Tělo však může snižovat hmotnost i během spánku a regenerace. Stačí dodržovat určitá pravidla, která napomohou k rychlejšímu metabolismu a spalování tuků. Co je nutné dělat pro to, aby došlo ke zmenšení objemu v oblasti břicha a k hubnutí docházelo i během spánku?

Břišní tuk je nebezpečný

Tuk v oblasti břicha není jen estetickým problémem při letní dovolené u moře, kdy překypuje přes lem plavek. Jedná se o nejnebezpečnější druh tuku, protože obvod pasu odborníci spojují s kardiovaskulárními onemocněními, cukrovkou, zvýšeným uvolňováním kortizolu a dalšími zdravotními obtížemi a závažnými chorobami. Břišnímu tuku neboli viscerálnímu tuku se také přezdívá orgánový nebo intraabdominální, protože je v blízkosti životně důležitých orgánů těla. To se týká především jater, trávicího ústrojí nebo ledvin. Co napomůže k odbourání břišního tuku i ve spánku?

Potraviny bohaté na vlákninu

Podle odborníků Národního institutu zdraví se prokázala přímá souvislost mezi mírou vlákniny přidané do jídelníčku a snížením břišního tuku, protože viskózní vlákna na sebe vážou vodou a zpomalují trávení, což také snižuje chuť k jídlu. Doporučují se potraviny bohaté na vlákninu, fazole, zelenina a ovoce.

Méně cukrů a sacharidů

Detoxikace od cukru je rychlý způsob, jak zhubnout. Je však nutné dbát na to, že cukr není jediným druhem sacharidů. Podle vědců je cukrový detox dokonce účinnější než nízkotučná dieta, navíc dochází právě k redukci nebezpečného břišního tuku.

Cvičení jógy

U fyzických a aerobních aktivit je vhodnější volit takové, které vedou ke snížení hladiny kortizolu, protože ten je hlavní příčinou abdominální obezity. Velmi efektivní je jóga, kterou mohou cvičit také úplní začátečníci, kteří se cvičením začínají. Jógové cviky navíc napomáhají spalovat tuky v konkrétních oblastech včetně břicha.

Osm a více hodin spánku

Únava a nedostatek spánku vedou ke zvýšenému množství viscerálního tuku. Při denním spánku méně než 6 hodin je riziko nárůstu břišního tuku až o 22 %.

Nedostatek spánku si navíc lidé kompenzují energeticky výživnými potravinami pro doplnění energie. Nedostatečnou regenerací roste hladina kortizolu, trpí pleť a hrozí i další zdravotní neduhy. Je také dobré dodržovat pevný denní režim a spánek ve stejnou večerní dobu.

Více bílkovin ve stravě

Dostatek bílkovin vede k rychlejšímu zhubnutí břišního tuku, je vhodné konzumovat 25 % denních kalorií ve formě bílkovin, nejen živočišného původu.

Zelený čaj před cvičením

Podle různých studií pomáhá před cvičením pít zelený čaj, který obsahuje kofein a katechiny způsobující spalování tuků. Dvě hodiny před samotným cvičením se nedoporučuje jíst vydatné jídlo.

Základem jsou „dobré“ tuky

Při redukčních dietách se volí polynenasycené tuky oproti ostatním. Nacházejí se v rybách, ořeších nebo semenech.

Přerušovaný půst

Úsilí o zhubnutí v oblasti břicha lze posílit pomocí přerušovaného půstu. Nejedná se o dietu, ale o změnu životního stylu s většími přestávkami mezi jídly (často v režimu 16 a 8). Při striktním dodržování dochází ke správnému spalování i během spánku, navíc dochází k zefektivnění trávení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Healthline.com