Zbavte se tabákového odéru osvědčenými metodami od bývalých kuřáků

Zápach z cigaret není problémem, který by se dal vyřešit obyčejným větráním. Někdy může být natolik absorbován v záclonách, nábytku i stěnách, že to chce silnější zbraně, abyste se jej zbavili. Kouř mohl zůstat po bývalých majitelích, nebo přicházet od sousedů či po návštěvě kuřáků. My naštěstí víme, jaké triky použít, aby vaše domácnost opět voněla čistotou a svěžestí.

Mokrý ručník

Vytvořte si roztok z octa a vody v poměru asi 15 miligramů octa na 1 litr vody. Ponořte do něj ručník, vyždímejte a několik hodin nechte pověšený v místnosti, kde cítíte cigaretový zápach. Postup provádějte několik dní, dokud se tabákového odéru nezbavíte úplně. Nejlepší jsou bavlněné ručníky.

Bobkový list

Na cigaretový kouř kouřem aneb zbavte se jej doutnajícími bobkovými listy. Umístěte je do čisté nádoby a zapalte. Vůně kouřícího bobkového listu převáží zápach z tabáku.

Káva

Zápach z cigaret někdy nemusí být tím nejsilnějším odérem, jak se může zdát. Skvěle jej porazí i jiné vůně, jako například zmíněný bobkový list nebo také káva. Zalijte si několik šálků kávy nebo si umelte čerstvou kávu, nasypte do hrnků a rozmístěte různě po bytě na 2 týdny. Jedná se o skvělou aromaterapii.

Esenciální oleje

Přidejte pár kapek esenciálního oleje do vody a umístěte tam, kde cítíte tabákový zápach nejvíce. Do roztoku také můžete ponořit bavlněný hadřík a otřít s ním nábytek. Pokud máte doma aroma lampu nebo vonnou svíčku, rozhodně použijte i je. Nejlepší jsou vůně skořice, levandule, hřebíčku, citrusových plodů a dřevité vůně.

Mořská sůl

Sůl skvěle absorbuje pachy. Zřeďte ji trochou vody a vytvořte pastu. Umístěte v malých nádobách do zakouřené místnosti. Do směsi můžete přidat i pár kapek esenciálního oleje.

Obrázky: Freepik