Zdravé těhotenství se změnilo v hrozivý porod. Lékaři zůstali bez dechu, když se obličej miminka začal náhle měnit! Síla a odhodlaní tohoto příběhu by měla být inspirací pro všechny!

Jennie prožívala své první těhotenství, kde vše probíhalo naprosto v pořádku a už se nemohla dočkat, až se poprvé setká se svou dcerkou. Celou dobu neměla ani tušení, co ji a jejího manžela čeká. Anna přišla na svět ve 34. týdnů císařským řezem a Jennie si dodnes vzpomíná, jak se sestřička rozplývala nad krásou novorozeněte. „Když ji vzali, slyšela jsem její pláč a jak všichni říkají, že je krásná. To jsou slova, která chce slyšet každá matka, takže jsem se konečně uvolnila a začala se usmívat,“ vypráví Jennie.

Bohužel, na co také Jennie nikdy nezapomene, je následný šok lékařů i jejího manžela. Když si personál vzal Annu za plentu, aby se ujistil, že je vše v pořádku, Jennie vycítila, že se něco děje. „Otevřené rány po celém těle,“ zaslechla. Anna se totiž narodila se vzácným stavem zvaným ichtyóza typu Harlekýn. Na jejím tělíčku se začaly tvořit silné talíře kůže, které následně prasknou a rozpadnou se.

Nikdo z přítomných si zpočátku nebyl jistý, s čím se zrovna potýká. „Její kůže jen pár vteřin po narození ztvrdla a pak se začala rozpadat a způsobovat otevřené rány po celé těle,“ říká Jennnie.

Poté, co se Jennie probudila po silné dávce léků na uklidnění, stál u ní její manžel. Neodpověděl, když se ptala, zdali je Anna v pořádku. „Ticho mého manžela mě ještě více vyděsilo. Jen tam tak seděl a byl v šoku. Zmohl se jen na to, že neustále opakoval, jak je to špatné,“ vzpomíná Jennie.

Způsob, jakým kůže kojence začne tvrdnout, může zapříčinit, že se jejich rty a oční víčka otočí dovnitř. Dříve ti, kteří se narodili s tímto stavem, přežili jen několik málo dní po narození, ale dnes lidé přežívají do svých 20 let, pokud ichtyóza typu Harlekým není závažnější.

Lékaři Jennie sdělili, že její dcera nejspíš nepřežije, ale proti všem špatným informacím se dva milující a oddaní rodiče rozhodli, že jejich dítě nzemře. A tak se i stalo. „Každých pár hodin jsem ji zakryla vazelínou a koupala ji celé hodiny. Dnes už chápu, že patříme k sobě. Anna byla určena pro mě a já pro ni a společně ukážeme světu, jak vypadá skutečná krása“ říká Jennie.

Co říkáte na dnešní příběh plný odhodlání a nepřekonatelné rodičovské lásky? Sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com