Celá rodina, včetně manžela, byla proti jejímu těhotenství. Nyní toto silné pouto mezi matkou a dcerou inspiruje celý svět

Když Dorothy zjistila, že čeká dítě, lékaři jí sdělili smutnou zprávu, že má 50% šanci na to, že se jí narodí dítě se stejnou chorobou, jakou trpí i ona sama – osteogenesis imperfecta, též nazývanou nemoc křehkých kostí. Navzdory tomu, že ji nikdo z rodiny, včetně manžela, nepodporoval v pokračování těhotenství, rozhodla se, že bude své dítě vychovávat sama.

O 19 let později jsou ona a její dcera Savannah nerozlučitelnou dvojicí. Pro Dorothy to tenkrát nebylo vůbec lehké, téměř do porodu nevěděla, zdali se její dcera narodí zdravá či nikoliv. Teprve týden před narozením Savannah zjistila, že dítě bude trpět nemocí křehkých kostí. „Plakala jsem asi deset minut v kuse a zanedlouho jsem to překonala. Bylo to, jako kdybych si najednou uvědomila, že je vše v pořádku, že vše bude v pořádku,“ vzpomíná Dorothy.

Těla Dorothy a Savannah neprodukují dostatek kolagenu, proto jsou jejich kosti tak křehké a náchylné ke zlomeninám. Obě měří pouhých 1,2 metru a během svého života již utrpěly spoustu zlomenin. Navzdory tomu všemu Dorothy vychovala Savannah jako sebevědomou, inteligentní a nezávislou mladou ženu, která se dokáže protloukat životem.

A není divu, když vidí, jak se její matka dokáže stavět k životu. „Cítím, že jsem vlastně ráda, že jsem se takhle narodila,“ říká Savannah. Nezávislost, v které byla Dorothy vychovávána, se přenesla i na Savannah, jež se nedávno přestěhovala z domova na vysokou školu. Myšlenka na dceru, opouštějící domov, byla pro Dorothy těžká, ale zároveň na ni byla neskonale pyšná. Už teď Savannah ví, že by se jednou také chtěla stát matkou a zvažuje adopci.

Jak se vám dnešní silný příběh líbil? Jak byste se zachovali v případě Dorothy vy? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com