S nákupem elektrické koloběžky neváhejte. Věřte nebo ne, vašemu zdraví přinese spoustu výhod

Elektrické koloběžky jsou hitem poslední doby a čím dál tím více lidí v nich shledává mnoho výhod. Jsou časově úsporné, hospodárné, šetrné k životnímu prostředí a také jsou dobře skladné. Ačkoli se může zdát, že mohou mít negativní vliv na zdraví člověka z důvodu minimálního pohybu, je tomu přesně naopak. Pokud ještě stále váháte, zdali si elektrickou koloběžku pořídit, máme pro vás několik zdravotních přínosů, které z jejího užívání můžete vytěžit.

Spalujete kalorie

Člověk spaluje kalorie vždycky, ať dělá cokoli. I když si tedy myslíte, že pouze stojíte na koloběžce a necháváte se unášet, ve skutečnosti jízda po dobu 30 minut rychlostí 7,5 km/h pomáhá uživatelům spálit přibližně 150 kalorií. To je téměř stejný počet kalorií jako při 30minutové procházce.

Posílíte svaly ve středu těla

Při jízdě na elektrické koloběžce nepoužíváte pouze ruce, abyste udrželi rovnováhu. Zapojujete celé tělo, zejména jeho střed, svaly se stahují a uvolňují, což je pomáhá posilovat. Účinky sice nejsou tak velké jako při silovém tréninku, ale jedná se o jemný způsob, jak budovat svaly v této oblasti.

Zlepšujete svou rovnováhu

Jak jsme již zmínili, pro jízdu na elektrické koloběžce je nezbytná rovnováha. Musíte se naučit balancovat, abyste se mohli bezpečně dopravit z bodu A do bodu B. Myslíte tedy na své držení těla a jste neustále ve střehu, což při běžné chůzi nebo běhu většinou neděláte. Proto je jízda na elektrické koloběžce také dobrou aktivitou pro děti, pomáhá jim rozvíjet dobrý smysl pro rovnováhu a podporuje správné držení těla.

Zlepšíte si koordinaci těla

Jízda na elektrické koloběžce vám pomůže rozvíjet lepší koordinaci těla. Koneckonců se musíte soustředit na více věcí najednou, správné držení těla, rovnováhu, otáčení v případě potřeby, rychlost atd. Do toho všeho musíte zapojovat své ruce, oči, tělo i mysl najednou, abyste se vyhnuli nehodám a kolizím.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com