Zdravotní sestra projeví mimořádný soucit k pejskovi zesnulé pacientky

Ošetřovatelka v americkém státě Georgia se stala hrdinkou pro malého pejska, jemuž náhle zemřela jeho majitelka. Rozhodla se jej adoptovat a poskytnout mu nový domov. V rozhovoru vypráví zdravotní sestra Kim Still o svém rozhodnutí adoptovat Jaxe, který byl psem jedné z jejích zesnulých pacientek.

Blízký vztah mezi sestrou a pacientem

„Nikdy mě nenapadlo, jaké spojení si můžete vytvořit s určitými lidmi, když se o ně staráte. Úplně mi to změnilo život,“ říká sestra o blízkém vztahu, který nakonec vznikl mezi ní a jednou z jejích nevyléčitelně nemocných pacientek. Kim a pacientka pocítily bezprostřední spojení, jakmile se poprvé setkaly.

Měla strach o svého pejska

Její pacientka, která marně bojovala s těžkou nemocí, se Kim svěřila, že má obavy, co bude s jejím pejskem, až zemře. Kim neměla žádné děti, ani žádné blízké příbuzné, takže její rozhodnutí bylo najednou zcela jasné. Vlastně pro ni tato pacientka a její pes byli v danou chvíli nejbližší rodinou.

Pejsek nejdříve strávil čas v útulku

Poté, co pacientka zemřela, její rodina Kim informovala, že psa Jaxe odevzdala do útulku. „Velmi jsem se obávala, že nedostane další šanci na život a žádná rodina jej nebude chtít přijmout a bude kvůli tomu nakonec utracen.“ Vypráví Kim. Krátce po obdržení této zprávy od rodiny zesnulého pacienta šla přímo do útulku a Jaxe adoptovala. Okamžitě věděla, že se rozhodla správně. Byl tak roztomilý, Kim věděla, že se stal jejím nejlepším přítelem a novým členem rodiny.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: People.com