Zdravý a detoxikační nápoj z chia semínek a citrónové šťávy dokonale pročistí tělo a pomůže ke zdravému a rychlému hubnutí

Citrónová voda společně s chia semínky je dokonalým nástorojem ke ztrátě kil navíc, nahromaděného tuku a k pročištění celého těla.

Chia semínka a citrón jsou totiž důležitými antioxidanty, které dokáží společně vytvořit silnou detoxikaci těla, což usnadňuje absorpci živin a zvyšuje efektivnost hubnutí. Jakmile chia semínka ponoříte do vody, nabobtnají a stává se z nich jakési malé želé, které podpoří pocit sytosti a zároveň kontroluje chuť k jídlu. Navíc jsou chia semínka bohatá na vápník, vlákninu, železo a bílkoviny, jež mohou nabídnout celou škálu živin. Citrón je bohatý na vitamín C a antioxidanty schopné podporovat čištění organismu a tím tak snížit otoky břicha. Kromě toho snižuje touhu po sladkostech a jiných potravinách, které poškozují vliv diety.

V ideálním případě byste měli směs konzumovat hned ráno na lačný žaludek v kombinaci s vyváženou ranní kávou bohatou na vitamíny a vlákninu. Ale nemusíte se bát ani pití směsi po celý den, zvláště pokud máte problémy s dodržováním pitného režimu, který je nezbytný pro zdravé a úspěšné hubnutí. Pokud jsme vás stále nepřesvědčili, je třeba mít také na paměti, že citrónová voda s chia semínky podstatně usnadňuje proces trávení, takže živiny jsou správně přijímány a urychluje se tak tok vitamínů do krevního oběhu. K tomu všemu brání vzniku zácpy, bojuje proti volným radikálům, zpomaluje proces stárnutí buněk a dodává pokožce mnohem hezčí a mladší vzhled.

Ingredience:

  • šťáva z 1 citrónu
  • 1 lžíce chia semínek
  • 300 ml filtrované nebo minerální vody
  • med na chuť

Postup:

Namočte chia semínka do 100 ml vody a nechte odležet asi na 1 hodinu, aby se ze semínek stal gel. Poté vymačkejte citrónovou šťávu do směsi a zalijte zbývajícími 200 ml vody. Rozmixujte a oslaďte medem dle vaší chuti. Pijte každé ráno na lačný žaludek.

Pokud se vám dnešní článek líbil, sdílejte jej mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com