Žena byla zatčena policií pouhé dva dny před svými 94. narozeninami. Důvod její trestné činnosti je skutečně bizarní!

Jen pár dní před 94. narozeninami zatkla policie obyvatelku Floridy Juanitu. Policisté ji spoutali a vyvedli z bytu, kde musela nechat všechny své věci. A důvod? Ten by vás mohl překvapit! Očividně se zpozdila se zaplacením nájemného, které činilo v přepočtu 3 500 korun.

Z ničeho nic musela odejít

Zničená žena byla doslova vyhozena z domova seniorů za to, že nezaplatila nájemné a policie ji tak musela zatknout na základě obvinění z přestupku po varování. Dle policejních zpráv Juanita řekla: „Budete mě muset odnést, jinak nikam nejdu.“ Jak se snažili ženu vyvést, „úmyslně“ jim sklouzla ze židle a v další chvíli popadla brýle jednoho z policejních důstojníků. Juanita žila v domě seniorů od roku 2011. Vše, co měla, bylo najednou pryč, ale Juanitě dělalo největší obavy to, že jí rezidence už nepovolí návrat. „Nikoho nemám, moje rodina je v Tennessee a já jsem všem řekla, aby mého syna nekontaktovali ohledně toho, co se stalo,“ tvrdí Juanita.

Zvedla se velká vlna solidarity

Juanita také tvrdila, že se snažila zaplatit nájemné, ale byla odmítnuta. Její zatčení pouhé 2 dny před jejími 94. narozeninami bylo zveřejněno na celostátní úrovni, což rozpoutalo veliké úsilí o její pomoc. Kauce byla naštěstí stanovena na pouhých 11 000 korun, takže byla Juanita brzy propuštěna. Zanedlouho byla ubytována v blízkém motelu organizací starající se o bezdomovce, která byla s Juanitou stále v kontaktu a snažila se jí co nejrychleji najít nové ubytování. Juanita ale neustále odmítala jakoukoliv pomoc státních úředníků a agentur sociálních služeb.

Nakonec se zjistil pravý důvod, proč Juanita odmítala platit nájemné, domnívala se totiž, že brzy zemře. Přes veškeré odmítání jakékoliv pomoci nakonec přijala ubytování od místního obyvatele Floridy.

I takové bizarnosti se mohou ve světě dít. V tak vysokém věku vás nenapadne, že byste se mohli ocitnout za mřížemi, ale evidentně rčení „nikdy neříkejte nikdy“ skutečně funguje. Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: en.stories.newsner.com