Osud mu nepřál, narodil se s postižením a nikdo mu nedával šanci na přežití. Dáma s velkým srdcem se však rozhodla bojovat o jeho život

Zvířecí svět má štěstí, že žijí lidé jako Kit z Floridy. Seniorka se od svých 28 let stará o psy se speciálními potřebami. Díky ní tak mohou žít pejsci, kteří by jinak byli uspáni. Žena jim dává šanci žít šťastně v jejím domově dál. V současně době se Kit stará o Tobyho, jorkšíra, který se narodil vážně nemocný. V době, kdy se dostal do jejích rukou vážil pouhých 450 gramů a nikdo mu nedával šanci na přežití. Toby je ale bojovník a nevzdává se, i když vyhráno ještě nemá.

Dáma s velkým srdcem

Kit DeRoche žije v Palm Beach na Floridě a je zakladatelkou neziskové organizace Florida Yorkie Rescue Shelter, která si dává za cíl postarat se o opuštěné nebo postižené psy, jako jsou jorkširští teriéři, maltézští psíci nebo jejich kříženci.  A právě do tohoto útulku se v nedávné době dostal od původního majitele jorkšír Toby, který potřebuje tu nejlepší péči, aby mohl přežít. Kit neváhá ani chvilku a miniaturního pejska si bere domů, aby mu pomohla.

Toby je dokonalé štěně

Kit nehledí na to, zda je štěně nemocné nebo postižené, všichni živí tvorové mají podle ní dostat svou šanci. A pro Tobyho je jedinou možností právě Kit, která ví, jak se postarat o psa se speciálními potřebami a pro kterou je podle jejích vlastních slov „Toby naprosto dokonalé štěně“. Toby musí ještě o svůj život ale svést zápas, narodil se totiž malinké fence a hned od narození trpěl hydrocefalem, zavodněním mozku, což způsobilo, že měl hlavu větší než zbytek těla. Se svými celkovými 450 gramy byl zesláblý a takřka neschopen pohybu. Dnes je vše jinak, Toby září štěstím a s pohybem mu pomáhá speciální invalidní vozíček.

Hlavně se nevzdat

Kit je dáma se zlatým srdcem, rehabilituje s Tobym každý den, aby se mu vrátil cit do nožiček. Nebála se ani kontaktovat společnosti Walkin’ Pets, aby sehnala pro Tobyho lehoučký a miniaturní invalidní vozíček, který by mu umožnil chůzi. Zajistila veškeré návštěvy u veterináře, aby si byla jistá, že Toby může přijímat správně potravu a sílit. Dnes je z Tobyho šťastný a hravý pejsek a jak říká Kit: „Není to jednoduché, ale důležité je přijmout výzvu a neustupovat.“

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj:  Madlyodd.com