Před 20 lety vedla stejný boj, nyní se snaží pomáhat druhým. Žena se nechala ostříhat, aby věnovala své vlasy dívkám s rakovinou

Judy Bradford s neuvěřitelnou přírodní kšticí darovala své vlasy na výrobu paruk pro malé dívky s rakovinou. K tomuto rozhodnutí ji dovedla vlastní zkušenost, kdy před dvaceti lety kvůli léčbě rakoviny přišla o vlastní kadeře. Dlouhých osm měsíců chemoterapie a radioterapie, aby nemoc překonala. A stalo se. Nyní se snaží pomáhat dál.

Chomáč po chomáči

Judy byla skutečně nešťastná, když každý den tahala chomáč po chomáči, věděla, že musí přijít nevyhnutelné – ztratí všechny své krásně husté vlasy. Stalo se. Ale důležité je, že nemoc pokořila, vyhrála nad rakovinou a vlasy ji zanedlouho opět dorostly. Od té doby si zachovala přírodní barvu i kvalitu vlasů, a to až do důchodu, než učinila velké rozhodnutí.

Dobrovolně krátkovláskou

Nyní, po 20 letech, je Judy odhodlána k dalšímu velkému kroku. Chce pomáhat dětem, které si procházejí tím stejným, čím si prošla ona před 20 lety. Léčí se z rakoviny chemoterapií a radioterapií. „Pamatuji si, když jsem si myla vlasy, tahala jsem si z hlavy obrovské chuchvalce. Vyplakala jsem si oči, a to jsem byla dospělá žena. Nedokážu si představit, jaké to musí být pro malé dítě. Přišlo mi, že už je nikdy nezískám zpět takové, jaké byly. Jestli vůbec,“ vypráví Judy. Judy vlasy nejen dorostly, ale zachovaly si i svou krásnou barvu.

Vlasy jako dárek

Když se kvůli pandemické situaci nemohla delší dobu nechat ostříhat, napadlo ji, že si vlasy nechá narůst do takové délky, aby je mohla nakonec darovat malým dívkám, které se potýkají se stejným problém jako ona kdysi. Když se nechala ostříhat, poskytla své vlasy organizaci Little Princess Trust. Charita poskytuje zdarma paruky z pravých vlasů dětem a mladým lidem do 24 let, kteří o ně přišli v důsledku léčby rakoviny nebo jiných onemocnění.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co