Žena z Austrálie utrpěla malé zranění na prstu, její slepý pejsek ale poznal, že jde o mnohem závažnější onemocnění a pravděpodobně jí tím zachránil život! O jaké onemocnění šlo?

„Pes je nejlepší přítel člověka“ – to je tvrzení, jenž nebylo nikdy více pravdivé než dnes. Tato čtyřnohá stvoření jsou schopná dělat skutečné zázraky. Pomáhají nám, chrání nás, rozveselují nás a kromě toho se dokonale projevují ve službách, takže jsou skvělými pomocníky při práci na hranicích, letištích, u policie i v armádě. Ovšem nikdo by nečekal, že by nás mohli chránit i před nebezpečnými nemocemi.

Bez jakéhokoli tréninku

Jeden z takových jedinečných psů žije v Austrálii – bez vzdělávacích a tréninkových programů dokázal zachránit život své paničce Kathryn Barry, 52leté Australance, která nazývá svého Jack Russell teriéra Jamese strážným andělem, protože ji varoval před raným stádiem rakoviny kůže.

Jednoho dne Kathryn utrpěla ránu na prstu, na kterou nekladla příliš veliký důraz. Měla jediné štěstí, že James byl mnohem ostražitější. Pokaždé, když Kathryn vzala Jamese do náruče nebo ho pohladila, nervózně ji olízl ránu na prstu a žalostně kňučel, což se ukázalo nakonec jako varovný signál. Místní lékař potvrdil rakovinu kůže, stejnou nemoc, která vzala Kathryn manžela, a nádor ještě ten den odstranil, protože byl velký pouhých 1,5 cm. Tehdy si Kathryn vzpomněla, že měsíc před smrtí jejího manžela ho James olizoval na několika místech zcela stejným způsobem jako Kathryn a nervózně kňučel.

Milujte své mazlíčky a nikdy je nezraďte, protože oni jsou rozhodně připraveni pro vás obětovat všechno.

zdroj: videoboom.cc