Žena ztratila na parkovišti kabelku. Když už si myslela, že ji nikdy neuvidí, doma na ni čekalo velké překvapení

Žena ztratila kabelku u obchodu s potravinami. Než si svou chybu uvědomila, nebyla nikde k nalezení. Myslela si, že je vše ztraceno, všechna její hotovost, karty i doklady. Určitě ji někdo našel, vzal peníze a vyhodil zbytek do odpadků. To by zřejmě napadlo každého. Jenže ještě existují lidé, kteří mají v sobě přirozenou schopnost pomáhat.

Chlapec odevzdal kabelku majitelce

Dámskou tašku našel mladík, který se rozhodl vyhledat její majitelku podle adresy na dokladech a její majetek jí vrátit. Když přišel k domovním dveřím a zazvonil, otevřela ženina spolubydlící. Když chlapec vysvětlil svůj důvod návštěvy, nechal kabelku u druhé ženy.

Když se majitelka kabelky vrátila, byla v šoku. Měla neskutečnou radost. Okamžitě chtěla chlapce najít a poděkovat mu. To byl však problém, protože ani jedna netušila, o koho se jedná. Video z kamery u vchodových dveří tedy sdílely na sociálních sítích s nadějí, že snad chlapce někdo pozná. A tak se i stalo.

Dobrý samaritán se našel

„Moje máma mi od mala vždy říkala, abych dělal správnou věc, i když nikdo není poblíž,“ řekl chlapec. „Nečekal jsem nic na oplátku. Kdyby někdo našel moje věci, také bych chtěl, aby mi je vrátil.“ Tím ale dobré zprávy neskončily. Žena založila kampaň na GoFundMe, aby přátelé a ostatní lidé odměnili chlapcovu laskavost. Na 764 dárců poslalo peníze v celkové výši přes 370 000 Kč.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: goodnewsnetwork.org