Zhubněte při sedavé práci. I malými pohyby lze spálit spoustu kalorií

Chcete zhubnout pár přebytečných kilogramů, ale nemáte čas a vlastně ani chuť na cvičení? Někteří lidé prostě nejsou schopni zcela překopat svůj životní styl a najednou se zdravě stravovat a začít pravidelně cvičit. Ale i pro ně existuje malé řešení, díky kterému by mohli spálit spoustu kalorií, a začít s hubnutím postupně.

Vrťte se

Vrtění jsou v podstatě malé pohyby tělem, obvykle rukama a nohama nebo celým tělem. Můžete jej provádět téměř kdekoli, často i nevědomky. Pomyslete například na klepání nohou, hraní si s propiskou nebo třepání rukou či nohou. Zdá se, že tyto drobné pohyby vám mohou pomoci zhubnout, i když celý den sedíte za pracovním stolem.

Poklepejte si nohou nebo propiskou

Kolik kalorií navíc spálíte vrtěním se liší podle určitého pohybu. Například poklepání si propiskou může spálit přibližně 72 kalorií, stahování hýžďových svalů pak 35 kalorií za hodinu. Třepání nohou celý den až 350 kalorií, dokonce i 100 kliknutí na myš od počítače vás připraví o 142 kalorií. Dle studie vrtění zvyšuje množství spálených kalorií o 29%, když sedíte, a až o 38%, jakmile stojíte.

Zdravý životní styl

Samozřejmě je nutno podotknout, že pouze samotné vrtění vám nepomůže docílit své vysněné postavy, ale rozhodně dokáže efektivně přispět k vašemu snažení. Nezapomínejte, že dokonalá figura je vždy a pouze výsledkem pestré a zdravé stravy a dalšího pohybu.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl