Péče o kůžičky kolem nehtů. Manikérky důrazně varují před jejich stříháním a radí, jak se o ně správně starat

Kůžičky kolem nehtů mají důležitou funkci – působí jako bariéra, která chrání nehtové lůžko před vstupem bakterií. Předchází tak vzniku infekce a zánětu. Proto je důležité udržovat kůžičky zdravé a manikúru provádět tak, aby se nepoškodily. Dnes vám povíme, jak o ně správně starat, aby stále plnily svou funkci a zároveň jste se mohli kochat svými pěstěnými nehty.

Jak pečovat o kůžičky kolem nehtů?

Připravte si odlakovač (nejlépe bez acetonu, který je drsný a vysušuje nehty i pokožku), kondicionér na vlasy, misku s teplou vodou, ručník a měkký hadřík nebo pomerančové dřívko. Poté následujte tyto kroky:

  • Pomocí odlakovače odstraňte starý lak na nehtech
  • Nehty zvlhčete, naneste kapku nebo dvě kondicionéru na vlasy, aby byly kůžičky vláčné
  • Ponořte si ruce do teplé vody na několik minut, aby se pokožka změkčila
  • Vyjměte ruce z vody, osušte a pomocí měkkého hadříku zatlačte kůžičky dozadu
  • Kůžičky nikdy nestříhejte

Proč kůžičky nehtů nikdy nestříhat?

Kůžičky kolem nehtů by se nikdy neměly stříhat, pouze zatlačovat. Použít můžete měkký hadřík nebo pomerančové dřívko, které seženete v každé drogerii. Pokud budete kůžičky stříhat pomocí nůžek na manikúru, můžete se poranit, což vyvolá nebezpečí možné infekce nebo zánětu. Kůže kolem nehtů je velice jemná a náchylná na různá poškození. Stejně tak nikdy neodtrhávejte záděrky. Snažte se udržovat pokožku kolem nehtů hydratovanou a vláčnou.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Realsimple.com