Zhubnout bez posilovny a odříkání oblíbených potravin je sen každého z nás. Díky těmto trikům je to možné

Když jde o hubnutí, vždy si představíme ženy, které jí kila ovoce a zeleniny v přestávkách mezi vyčerpávajícími tréninky. Je pravda, že dosáhnout vytoužených výsledků bez zdravého jídla a cvičení je opravdu obtížné. Ale existují způsoby, jak zhubnout pomocí způsobů, které nutně nevyžadují návštěvu posilovny a rapidní změnu jídelníčku. A tady jsou!

Jezte z červených talířů

Možná se to zdá trochu zvláštní, ale výzkumy ukazují, že lidé jedí méně jídla z červených talířů. Věc se má totiž tak, že barvy jsou spojeny s různými signály a červená značí zákaz.

Pijte z úzkých a dlouhých sklenic

Vtipným a vědecky prokázaným faktem je, že pití nápojů z vysokých sklenic, vypijete o 25 – 30% méně. Jedná se o optickou iluzi, která si zahrává s naším mozkem. Testy ukázaly, že dokonce i profesionální barmani nalévají více tekutiny do nízkých a širokých sklenic.

Odstraňte nezdravé potraviny z dohledu

Výzkum ukázal, že lidé, kteří si udržují potraviny s vysokým obsahem kalorií v dohledu, budou s největší pravděpodobností vážit více než ti, kteří si na očích nechávají například ovoce nebo zeleninu. Pohled na jídlo zvyšuje pocit hladu a pokušení, které nás nutí jíst více.

Jezte více bílkovin

Budete-li jíst potraviny bohaté na bílkoviny, rychleji zabijete váš hlad. Výzkum potvrdil, že o 15% více bílkovin v denním jídelníčku pomohlo účastníkům sníst o 440 méně kalorií. Z toho důvodu se jim podařilo v průměru za 12 týdnů shodit 4,5 kila, aniž by omezily jakékoliv potraviny. Takže zapojte do své denní stravy maso, ryby, vejce, tvaroh, sýry a fazole.

Když cítíte hlad, dejte si mátovou žvýkačku

Pokud cítíte jen mírný hlad a existuje riziko toho, že budete mít chuť na něco nezdravého, dejte si mátovou žvýkačku bez cukru. Mátová příchuť utlumí funkci chuťových buněk a nutkání hned něco sníst.

Přidejte si do pití kostky ledu

Všechny potraviny, které konzumujeme jsou zahřáty naší tělesnou teplotou. Tento termoregulační proces spaluje kalorie a čím více tepla je zapotřebí, tím více kalorií se spálí.

Dopřejte si více spánku

Výzkum z roku 2013 ukázal, že lidé, kteří spí méně než 6 hodin denně, jí více potravin s vysokým obsahem kalorií. Zkuste tedy spát nejméně 7 – 8 hodin během noci.

Kupte si menší velikost oblečení

Kupte si nové šaty nebo džíny o pár čísel menší a pověste si je doma někam na oči. Takto budete vždy upozorňováni na svůj cíl, kterého chcete dosáhnout.

Nehubněte sami

Domluvte se s někým z vašich přátel nebo se připojte ke skupině lidí, kteří se také snaží zhubnout. Studie ukazují, že lidé, kteří nehubnou sami dosáhli svého cíle o 20% rychleji.

zdroj: brightside.me