Život ohrožující hračky, které byste svým domácím mazlíčkům neměli nikdy dávat

Oblíbené psí hračky, které mohou být pro vašeho domácího mazlíčka skutečně nebezpečné a mohou způsobit vážná zranění, dokonce i smrt. Mohou si poškodit zuby nebo jazyk, v některých případech je potřeba podstoupit lékařský zákrok.

Dřeňové kosti

První na seznamu jsou dřeňové kosti, které lidé často dávají svým mazlíčkům ke žvýkání. Veterinární kliniky však majitele varují před rizikem pankreatitidy, kterou může způsobit kostní dřeň. „Tuková dřeň ve středu kostí může u citlivých psů způsobit pankreatitidu, takže je nejlepší vyškrábat většinu středu kosti, než ji dáte svému mazlíčkovi,“ tvrdí odborníci.

Při vaření kostí existuje riziko, že se odlomí malé třísky a poškodí žaludek zvířete, což může v konečném důsledku vést k operaci, takže se majitelům psů doporučuje dávat pejskům pouze syrové kosti.

Gumové míčky

Další oblíbenou hračkou, která může způsobit problémy, je gumový míček, který může zapříčinit poškození tkáně. V některých případech, pokud má míček otvory, mohou se přilepit na jazyk psa a přerušit přívod krve. Veterinární klinika proto doporučuje kuličky bez otvorů, aby se tak nestalo.

Umělé kosti

Nebezpečné mohou být, stejně jako kosti s dření, i umělé kosti vyrobené z kůže jatečných zvířat (surová kůže), protože mohou poškodit psí žaludek. Ty jsou často spolknuty a absorbují vodu v žaludku, pak nabobtnají a rostou, a tak nemohou projít střevy. V takových případech může být jediným řešením operace.

Plyšové hračky

Posledními nebezpečnými hračkami, které veterináři zmiňují, jsou menší plyšové hračky, které mohou psi snadno roztrhat a oddělené kusy spolknout. Mohou způsobit střevní obstrukci, v takovém případě je nutný urgentní chirurgický zákrok.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: dutch.com