Život štěněte se změní poté, co ho nalezne dobrosrdečný muž. Díky němu nemusí nadále žít na skládce

Takis Shelter je nezisková organizace provozovaná Theoklitosem Proestakisem, známým jako Takis. Tento soucitný muž žije na řeckém ostrově Kréta a celý svůj život zasvětil záchraně psů. Do dnešního dne zachránil více než 500 psů. Obvykle Takis obcházel nejbližší okolí a hledal zvířata, která zoufale potřebovala pomoc. Nedávno však našel malé bílé štěně potulující se kolem popelnice hned poblíž.

Štěně si došlo pro pomoc

Takis byl opět dojatý, když našel slabé štěně. Pokaždé, když nalezne opuštěné zvíře, které má za sebou těžký příběh, je smutný, ale zároveň šťastný, že dostal další příležitost pomoct zoufalému stvoření. Malý byl rád, že jej Takis objevil, a ještě raději, když u něj poskakoval jeho vlastní mazlíček, fenka Zoe.

Takis štěně zvedl a jemně ho posadil do auta. Roztomilé zvířátko vůbec neprotestovalo, ani nejevilo známky strachu. Jen tiše sedělo na předním sedadle, jako by říkalo: „Pojeďme domů, tati.“

Útulek považovalo za nový domov

Roztomilé štěně si začalo hrát se zbytkem psů a útulek bralo jako svůj nový domov. Považovalo Takise za svého otce. Laskavý pán, který ho zachránil z popelnice, mu změnil život. Naštěstí na svůj nový milující domov nemuselo dlouho čekat. Brzy útulek navštívil první zájemce, rodačka z Finska, a adoptovala štěně i s dalšími dvěma psy. Všichni tři psi s ní odjeli do Finska do svého nového domova.

Odešlo i se svými novými přáteli

Pro štěně bylo všechno nové, nový domov, prostředí, město, všechno. Naštěstí ale odešlo z útulku s dalšími dvěma pejsky, s nimiž se už dobře znalo. Konečně našlo domov, rodinu a lásku. Nyní jej jeho pěstounští sourozenci Mumia a Lola učí, jak být pravým psem.

Úvodní obrázek: Abhipalsinghjadon1/Creative Commons/Attribution4.0, Zdroj: The Dodo