Zkladní příznaky špatné funkce ledvin, díky kterým zabráníte možnému neštěstí

Nesprávná funkce ledvin ohrožuje celkové zdraví našeho těla, a to především z toho důvodu, že ledviny slouží jako filtr pro vylučování toxinů z krve. Proto je velice důležité, abychom si byli všichni vědomi příznaků, které nastávají v případě toho, že naše ledviny nepracují tak, jak by měly. Zaznamenáme-li je včas, vyhneme se velkému neštěstí.

Poruchy moči

V případě problémů s ledvinami si můžete všimnout, že vaše moč je pěnivá nebo bledá či často chodíte na toaletu během noci. Příznaky mohou být i opačné, a sice moč může být příliš tmavá, chodíte méně na záchod a pociťujete tlak při močení. Objevit se může i krev.

Otoky v některých částech těla

Pokud nejsou toxiny řádně vyloučeny z těla pomocí ledvin, začnou se hromadit v určitých částech těla, jako jsou například nohy, ruce, obličej, chodidla a kotníky.

Bolest v dolní části zad

Špatná funkce ledvin se často projevuje bolestí v dolní části zad. Intenzivnější bolest můžete většinou cítit na straně, na které jste zvyklí spát.

Suchost, vyrážka a svědivá pokožka

Nahromaděné toxiny v krvi mají za následek suchost pokožky, trvalé svědění a vyrážku. Jelikož mohou být tyto stavy důležitými příznaky poškozené funkce ledvin, neměli byste je léčit pouhými mastmi a krémy. Navštivte svého lékaře.

Únava

Ledviny produkují erytropoetin, hormon, který napomáhá tvorbě červených krvinek, které jsou nositelkami kyslíku. V případě sníženého počtu červených krvinek se můžete cítit neustále unavení a anemičtí.

Aby bylo možné obnovit správnou funkci ledvin, budete muset provést určité změny ve svém životním stylu a stravě. Začněte konzumovat zdravé potraviny a pokuste se vyhnout potravinám bohatým na kadmium.

Vyskytují se u vás některé z těchto příznaků? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj:healthyfoodhouse.com