Hubnete a uvízli jste na mrtvém bodě? Problémem může být pomalý metabolismus

Metabolismus přímo souvisí s naší hmotností – platí, že rychlejší metabolismus znamená rychlejší trávení a výměnu látek v buňkách, což příznivě ovlivňuje regulaci tělesné hmotnosti. Lidé, kteří mají problém s nadváhou, mají často pomalý metabolismus. Takže, jak jej správně „nakopnout“, aby stimuloval trávení a v hubnutí nám pomohl o něco více než doposud?

Pijte hodně vody

Voda je rozhodujícím faktorem pro urychlení metabolismu. Jinými slovy, dostatečná konzumace vody výrazně zvyšuje intenzitu spalování kalorií, a to až o 30%.

Po jídle si vyrazte na procházku

Trávení a vstřebávání živin vyžaduje jistou fyzickou aktivitu, takže čím více se budete pohybovat, tím více ovlivňujete rychlost vašeho metabolismu. Hladovění má přesně opačný efekt, metabolismus se zpomaluje, protože vaše tělo bez přísunu potravin bere energii ze zásob uložených ve svalech a vy se tak vystavujete riziku svalové atrofie.

Jezte pravidelně

Nejideálnější denní strava zahrnuje tři hlavní jídla a dvě menší svačiny, jako je například jogurt nebo nějaké ovoce. Lidé, kteří jí pravidelně a s rozumem, jsou méně náchylní k obezitě než ti, kteří jí nepravidelně a bezmyšlenkovitě.

Strava plná bílkovin

Tělo využívá více kalorií pro trávení bílkovin než sacharidů nebo tuků. Vysoce kvalitní bílkoviny udržují hladinu aminokyselin v těle, které jsou důležité pro tvorbu svalové tkáně a spalování kalorií.

Kofein

Kofein stimuluje využití energie z tukové tkáně, zejména v kombinaci s vhodným cvičením. Například v kulturistice jsou velmi populární nápoje na bázi kofeinu, které mají pozitivní vliv na rozpad tukové tkáně.

Co děláte pro rychlejší metabolismus vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com